چمن مصنوعی تالار و باغ تالار

چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی در باغ تالار

باغ تالار یکی از فضاهایی است که معمولا افراد برای برگزاری انواع جشن‌های خود از آنجا استفاده می‌کنند. به همین دلیل زیبایی این فضا اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از عناصر طبیعی نقش بسزایی در زیبایی این فضا و ایجاد حس آرامش برای مهانان دارد و چمن مصنوعی به عنوان عضو تازه‌ای از فضای سبز در این فضا می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

قبل از آنکه به معرفی ویژگی‌های انواع چمن مصنوعی باغ تالار بپردازیم، قصد داریم شما را با باغ تالارهایی آشنا کنیم که گروه چمنزار توانسته است با استفاده از چمن مصنوعی به گسترش فضای سبز و تداعی حس طبیعت در آنجا بپردازد.

چمن مصنوعی باغ تالار مورد تایید کدام باغ تالارها قرار گرفته است؟

در این قسمت به معرفی باغ تالارهایی می‌پردازیم که از چمن مصنوعی برای پوشش سطوح مختلف در باغ تالار خود استفاده کرده‌اند. همچنین، به این موضوع اشاره می‌شود که آنها چمن مصنوعی را برای کدام قسمت از باغ تالار به کاربرده‌اند. در نتیجه شما دید کاملا بازی به استفاده‌ی چمن مصنوعی باغ تالار خواهید داشت.

باغ تالار عمارت دانیال

نام «باغ تالار عمارت دانیال» نامی آشنا برای تمامی کسانی است که در این حوزه فعالیت دارند. معماری اروپایی در ساخت این عمارت به زیبایی خیره کننده آن افزوده است. در این عمارت برای پوشش ساختمان از سنگهای تراورتن کرم رنگ استفاده شده است. پس از اتمام ساخت این باغ تالار و در بررسی قسمت فضای سبز آن، طراحان متوجه شدند که در قسمت ورودی آن که متراژ آن حدود ۱۱۰۰ متر مربع است فضایی وجود دارد که می‌توان آن را به فضای سبز تبدیل کرد تا جذابیت‌های بصری برای ورود مهمانان به این باغ تالار افزایش پیدا کند. به همین دلیل طراحان استفاده از چمن مصنوعی را پیشنهاد دادند.

چمن مصنوعی باغ تالار

باغ تالار یلان

باغ تالار یلان یکی از باغ تالارهای ویژه و منحصر به فرد ایران است که در منطقه گرمدره تهران واقع شده است. این باغ تالار برای گسترش فضای سبز خود، دو قسمت از فضای محوطه را به استفاده از چمن مصنوعی باغ تالار اختصاص داد که این دو قسمت به شرح زیرند:

  • قسمت ویژه مخصوص برگزاری مراسم عقد در فضای باز
    قسمت ورودی و بین شیارهای سنگ

این محوطه‌ها در مجموع ۷۰۰ مترمربع می‌شدند که با استفاده از چمن مصنوعی پوشش داده شدند. گروه چمنزار با به کارگیری چمن مصنوعی در بین ردیف‌های منظم درختان تزیینی و اجرای چمن مصنوعی باغ تالار توانست مناظری دلنشین و زیبا را در این باغ تالار به وجود بیاورد.

چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی منتخب عمارت دانیال چه بود ؟

چمن مصنوعی باغ تالار عمارت دانیال «چمن مصنوعی پاییزی ۳۵ میل» بود. رنگ و نوع بافت  این چمن مشابه به چمن طبیعی است و همین امر سبب شد که مسئولین این باغ تالار به سوی انتخاب این چمن ترغیب شوند. از دیگر ویژگی‌های این چمن می‌توان به تراکم بالای الیاف و قدرت بالای آن در برابر فشار و کوبش اشاره کرد.

چمن مصنوعی مدل ورنال ۳۵

چمن مصنوعی منتخب باغ تالار یلان چه بود؟

چمن مصنوعی باغ تالار یلان چمن اسپیریت بود. این چمن چمنی بهاره و متشکل از برگ‌های سبز رنگ است که از نظر ظاهری حس چمن‌های تازه روییده شده در فصل بهار را تداعی می‌کند. این چمن نیز تراکم بالایی دارد و برگ‌های آن در برابر فشار فیزیکی آسیب نمی‌بینند.

چمن مصنوعی مدل اسپریت

جدیدترین چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی رویال بلژیکی جدیدترین چمن مصنوعی باغ تالار است که گروه چمنزار برای استفاده در این فضاها پیشنهاد می‌دهد. الیاف این چمن تراکم بالایی دارند و در برابر کوبش، لگدمال شدن و تردد بسیار مقاوم هستند. وقتی به ظاهر این چمن نگاه می‌کنیم بسیار پرتوده به نظر می‌رسد. اگر در بین الیاف این چمن سیلیس ریخته شود مقاومت آن در برابر تردد افزایش پیدا می‌کند.

این چمن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی بسیار مقاوم است و گرما را به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل این چمن در تابستان در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی سطح خنک‌تری دارد.بکینگ (لایه زیرین) این چمن از جنس لاتکس است و همین امر مقاومت آن را در برابر کوبش، کشش، سرما و رطوبت بالا می‎‌برد.

یکی از باغ تالارهایی که از این چمن استفاده کرده است باغ تالار ۲۱ است. این باغ تالار، چمن مصنوعی رویال بلژیکی را در فضای پذیرایی از مهمانان مورد استفاده قرار داد تا فضایی منحصر به فرد برای مهمانان خود خلق کند.

روش نصب چمن مصنوعی باغ تالار  

برای نصب چمن مصنوعی باغ تالار ابتدا یک لایه ژئوتکس بر روی زمین پهن می‌گردد. این لایه یک لایه نمدی شکل است که انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می‌برد و از تماس مستقیم چمن مصنوعی با سطح زمین جلوگیری می‌کند. این موضوع اهمیت زیادی در حفظ پاکیزگی چمن مصنوعی دارد. سپس بر رو لایه‌های ژئوتکس، لایه‌های چمن مصنوعی پهن می‌گردند و با استفاده از چسب پلی اروتان به یکدیگر متصل می‌شوند.

این روش اتصال به گونه‌ای است که ردی از چمن برجای نمی‌ماند و سطحی کاملا یکدست ایجاد می‌شود. چسب پلی اورتان نیز چسبی است که مقاومت بالایی در برابر سرما و رطوبت دارد. با توجه به اینکه باغ‌تارها  در فضای باز ( و اغلب در مناطق سردسیر) واقع شده‌اند استفاده از این چسب کمک زیادی به مقاومت چمن مصنوعی و افزایش طول عمر آن می‌کند.

نقش سیلیس در افزایش طول عمر و زمان بهره وری چمن مصنوعی باغ تالار

یک نکته بسیار مهم در نصب چمن مصنوعی باغ تالار افزودن سیلیس به برگ‌های چمن مصنوعی برای حجم دهی به چمن است. ممکن است این نگرانی برای بسیاری از باغ تالارداران وجود داشته باشد که استفاده از میز و صندلی بر روی چمن مصنوعی سبب جاگذاری بر روی سطح چمن شود. در اینجا به شما اعلام می‌کنیم که جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد! استفاده از سیلیس در میان برگ‌های چمن مصنوعی فشار فیزیکی را جذب می‌کند و از کوبیدگی چمن مصنوعی جلوگیری می‌کند. همچنین، سیلیس مقاومت چمن مصنوعی را در برابر تردد افزایش می‌دهد.

قرار دادن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی

نگرانی دیگر این است که ممکن است استفاده از فشفشه و مواد آتش‌زا بر روی سطح چمن مصنوعی سبب ایجاد سوختگی و یا آتش سوزی شود! اما بهتر است بدانید که استفاده از سیلیس مقاومت سوختگی چمن را بالا می‌برد و درصد سوختگی را کاهش می‌دهد.

روش نگهداری از چمن مصنوعی باغ تالار

نگهداری از چمن مصنوعی نقش بسزایی در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد. خبر خوب این است که روش نگهداری از این چمن بسیار ساده است و نیاز به تمهیدات خاصی ندارد.

مسئولین نظافت باغ‌تالارها باید سطح چمن مصنوعی را بعد از هر مراسم با دستگاه واترجت شستشو دهند. دستگاه واترجت دستگاهی مشابه به دستگاه بخار شور است که آب را با هوا ترکیب می‌کند و آن با فشار بر سطح چمن مصنوعی می‌ریزد. همچنین بهتر است در هنگام استفاده از این دستگاه به زاویه ریختن آب بر روی سطح چمن توجه داشته باشید. دست باید در زاویه ۳۰ درجه با سطح زمین قرار گیرد تا فشار آب به سیلیس موجود در چمن مصنوعی باغ تالار آسیب وارد نکند.

نکته بسیار مهم این است که مسئولین باید مراقب باشند که انواع شکلات، شیرینی و مواد خوراکی بر روی سطح چمن مصنوعی باقی نماند، زیرا این مواد به بافت چمن مصنوعی آسیب وارد می‌کنند.

همچنین اگر بعد از مدتی متوجه شدید که چمن مصنوعی دچار افت شده است باید با گروه اجرایی چمنزار تماس بگیرید تا برای فرچه زنی چمن مصنوعی شما به محل بیایند.

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به معرفی ویژگی‌های چمن مصنوعی باغ تالار پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شما می‌توانید با مشاورین چمنزار در ارتباط باشید و از  مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص انواع چمن مصنوعی، نصب آنها و طراحی فضا بهره ببرید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *