چمن مصنوعی مدرسه

چمن مصنوعی برای مدارس

چرا از چمن مصنوعی مدارس استفاده می‌کنیم؟

زنگ تفریحی را تصور کنید که کودکان با جنب و جوش فراوان به این سو و آن سو می‌دوند و مشغول تفریح و بازی هستند. در همین حیاط، زنگ ورزش دانش‌آموزان ورزش می‌کنند و در بعضی مواقع مسابقات ورزشی نیز برگزار می‌شود، امّا پوشش قالب مدارس کشور چیست؟! آیا این پوشش ایمنی کودکانمان را در برابر ضربات احتمالی ناشی از بازی و ورزش تأمین می‌کند؟! همان‌طور که می‌دانید بیشتر مدارس کشور دارای پوشش آسفالت هستند که هیچ­گونه استاندارد ضربه‌پذیری ندارد و سالانه بسیاری از دانش‌آموزان در اثر برخورد با سطح سخت دچار آسیب‌های شدید می‌شوند.

چرا چمن مصنوعی؟

یکی از محصولاتی که طی سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است، چمن مصنوعی مدارس است. چمن مصنوعی مدرسه علاوه بر ضربه‌ پذیری بسیار مناسب، دارای هزینه‌ نگهداری پایین، زیبایی ظاهری و طول عمر بالایی است. این محصول پس از نصب و اجرا، کیفیت و زیبایی محیط را دو چندان می‌کند و حس خوشی را برای دانش‌آموزان به ارمغان می‌آورد. گروه چمنزار این بخش را برای شما تنظیم کرده است تا شما را با زمین چمن مصنوعی مدرسه و بهترین چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه آشنا کند. در پایان این بخش، شما اطلاعات کافی در این زمینه خواهید داشت و چمن مصنوعی مدارس را گزینه‌ای منحصر به فرد برای پوشش حیاط مدرسه می‌دانید.

 

ایجاد انگیزه و روحیه در دانش آموزان 

ایجاد انگیزه و روحیه شاد بین دانش آموزان  از مهم ترین اهداف مدارس و مسئولان است. تشویق دانش آموزان و برای حضور در مدرسه راهکار های مختلفی دارد. از مهم ترین آن ها می توان به ایجاد فضای زیبا و سبز در حیاط مدرسه اشاره کرد. استفاده از صندلی و چمن در حیاط بهترین گزینه است اما همانطور که می دانید چمن طبیعی نگهداری و هزینه بالایی دارد، در نتیجه گزینه مناسب استفاده از چمن مصنوعی مدارس است.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم  زمین چمن مصنوعی مدرسه در حیاط علاوه بر زیبایی و انگیزه ای که  ایجاد می کند، مانع از آسیب دانش آموزان در هنگام بازی در محوطه حیاط می شود. این موضوع می تواند به مدیران مدرسه کمک کند تا به اهداف خود دست پیدا کنند. همچنین، ایجاد فضای سبز توسط چمن مصنوعی در حیاط علاوه بر ایجاد فضای بازی مناسب برای دانش آموزان، باعث کاهش هزینه های جانبی مدارس نیز می شود.

خلق محیط ورزشی ایده آل برای دانش آموزان

ورزش جایگاه والایی در امر تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان دارد و یکی از اصلی ترین راه ها برای ترغیب و ایجاد انگیزه برای تحصیل دانش آموزان است. محیط های آموزشی در سال های گذشته دچار رشد کیفی در تمامی جوانب شده‌اند. گسترش فضاهای ورزشی در سطح حرفه ای را می‌توان در دور افتاده‌ترین نقاط کشور نیز شاهد بود. چمن مصنوعی به عنوان پوششی مناسب برای مدارس تغییرات شگرفی را به وجود آورده است.

هزینه‌های ایجاد، توسعه، نگهداری و بازسازی زمین‌های چمن طبیعی بسیار سرسام آور و سنگین می‌باشد. کمتر مجموعه آموزشی را می‌توان پیدا کرد که از عهده این مخارج برآید. در نتیجه، استفاده از چمن مصنوعی در حیاط مدارس یک ایده بسیار مقرون به صرفه و خلاقانه برای ایجاد انگیزه در میان دانش آموزان در مدرسه است.

اهمیت انتخاب صحیح چمن مصنوعی مدارس

برای اینکه به اهمیّت انتخاب صحیح چمن مصنوعی مدارس پی ببریم، این بخش را با یک مثال ساده آغاز می‌کنیم. در حیاط یک مدرسه به مساحت ۲۰۰ متر ممکن است بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دانش‌آموز در یک زمان واحد از چمن مصنوعی مدرسه استفاده کنند که نسبت فضا به تعداد نفرات استفاده کننده ۳/۱ متر مربّع به ازای هر نفر است.

این عدد در یک زمین چمن مصنوعی فوتسالـی به مساحت ۸۰۰ نفر و تعـداد بازیکنان ۱۰ نفر به عدد ۸۰ متر مربّع و در زمین‌های استاندارد فوتبال به مساحت ۷۰۰۰ متر و تعداد بازیکنان ۲۲ نفر به ۳۱۸ متر مربّع به ازای هر نفر می‌رسد. با این مثال ساده متوجه می‌شوید که کاربری مدرسه حتّی گاهی از کاربری‌های سنگین ورزشی هم بسیار پرفشارتر و پرترددتر خواهد بود. در نتیجه توجه به ویژگی‌های چمن مصنوعی مدارس اهمیت بسیار زیادی در انتخاب گزینه مناسب دارد.

چمن مصنوعی مدارس
چمن مصنوعی برای مدارس
فروش ویژه چمن مصنوعی مدارس
چمن مصنوعی مدرسه نیکان
چمن مصنوعی مدرسه - فضای بازی نیکان خیابان دولت
چمن مصنوعی مدرسه خانم قهرمانی
چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

از آنجایی که حیاط مدرسه مکانی پرتردد است، پیشنهاد تیم چمنزار استفاده از چمن مصنوعی برای کف پوشی حیاط مدارس است. مهم ترین مسئله برای انتخاب چمن مصنوعی  مقاومت در برابر ضربه، کوبش و فرسایش است. بهترین چمن مصنوعی مدارس که تیم متخصص  شرکت چمنزار پیشنهاد می دهد این ویژگی ها را دارا هستند:

 • چمن مصنوعی با الیاف مقاوم: از مهم ترین ویژگی هایی که باید در انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه در نظر بگیرید، داشتن الیاف مقاوم در برابر ضربه و کوبش است. زیرا حیاط مدرسه جزء مکان‌ های پرتردد است. در نتیجه، این ویژگی جز مهم ترین ویژگی ها در انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط مدارس در نظر گرفته می شود.همچنین مقاومت بالا باعث افزایش طول عمر چمن مصنوعی می شود.
 • ارتفاع مناسب چمن مصنوعی: مناسب ترین ارتفاع برای الیاف چمن مصنوعی مورد استفاده در حیاط مدرسه، الیافی با ارتفاع ۱۰ تا ۲۵ است. زیرا الیاف کوتاه سشتشوی راحت تری  دارند. همچنین، اگر به این موضوع توجه نشود و از چمن مصنوعی با ارتفاع بلندتر استفاده شود، ارتفاع بلند در چمن مصنوعی باعث شکسته شدن الیاف در اثر تردد بر روی آن می شود.
 • تراکم مناسب چمن مصنوعی مدارس: از آنجا که حیاط مدرسه مکانی پر تردد است استفاده از تراکم مناسب مانع از فرسایش آن در برابر کوبش می شود. همچنین تراکم بالا مانع از نفوذ آلودگی و آشغال به لایه های زیر شده و در نتیجه به راحتی قابل تمیز کردن است.

ویژگی های چمن مصنوعی مدرسه

 1. دیتکس بالا
 2. ساختار فیلامنت ویژه و مقاوم سازی شده
 3. لایه زیره و بکینگ مقاوم و با دوام
 4. ارتفاع و تراکم متناسب با نوع کاربری

معرفی بهترین زمین چمن مصنوعی مدرسه

در این بخش می‌خواهیم به معرفی مدارسی بپردازیم که از چمن مصنوعی مدارس استفاده کرده‌اند و با اینکار توانسته‌اند تغییرات شگرفی را در ظاهر مدارس به وجود بیاورند و محیطی امن را برای دانش‌آموزان فراهم کنند.

چمن مصنوعی در حیاط مدرسه مصباح

چمن مصنوعی مدارس

مدرسه مصباح مدرسه‌ای شناخته شده در منطقه قیطریه تهران است و دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در این مدرسه در حال تحصیل هستند. هر مقطع تحصیلی ساختمانی جداگانه را به خود اختصاص داده است. شرکت چمنزار موفق شد در سال ۱۳۹۶  تعدادی از حیاط‌ها و زمینهای بازی این مجموعه را مجهز به پوشش چمن مصنوعی بکند. چمن مصنوعی انتخابی مسئولین این مدرسه مدل صحرا بود.

چمن مصنوعی صحرا یکی از چمنهای مصنوعی مناسب مدارس است که دارای تراکم بالاست و مقاومت مناسبی در برابر تردد و فشار فیزیکی دارد. همچنین، با توجه به اینکه این چمن الیاف فیبریلیت شده‌ای دارد، انعطاف پذیری و ضربه‌گیری آن بسیار زیاد است. مدرسه مصباح برای دو زمین بازی از چمن مصنوعی صحرا استفاده کرد که متراژ این دو زمین روی هم ۸۰۰ متر بود. این چمن با استفاده از لایه‌ ژئوتکس، به روش نیمه اسپرت نصب گردید و از مواد پرکننده سیلیس در بین برگهای این چمن استفاده گردید.

چمن مصنوعی در مدرسه شهید مهدوی

با توجه به دسترسی ساده به اینترنت و افزایش آگاهی عمومی، بسیاری از افراد با ویژگی‌های چمن مصنوعی مدارس آشنا شده‌اند و تلاش کرده‌‌اند این چمن را به محیط‌های آموزشی وارد کنند. مدرسه شهید مهدوی یکی از مدارس به نام در منطقه ولنجک تهران است. این مدرسه روف گاردن ساختمان را برای استفاده دانش‌آموزان با چمن مصنوعی پوشش داد. این مدرسه از چمن مصنوعی به عنوان فضای سبز استفاده کرد تا بتواند فضایی دلنشین برای دانش‌آموزان ابتدایی فراهم کند. چمن منتخب این مدرسه چمن رویال بلژیکی ۲۵ میل بود که از ویژگی‌های آن می‌توان به رنگ سبز دلنشین، تراکم بالا و ضربه گیری مناسب اشاره کرد.

چمن مصنوعی در مدرسه نیما یوشیج

چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

مدرسه نیما یوشیج یکی از مدارس شناخته شده در غرب تهران است. کفپوش حیاط مدرسه نیما یوشیج در گذشته کفپوش اپوکسی بود، اما با توجه به این موضوع که این کفپوش قابلیت ضربه‌گیری لازم برای دانش‌آموزان را نداشت و سبب بروز خسارت های احتمالی به سلامت دانش‌آموزان می‌شد، مسئولین این مدرسه تصمیم گرفتند که از چمن مصنوعی برای پوشش حیاط مدرسه استفاده کنند.

این چمن با کفپوش اپوکسی ترکیب گردید و زیبایی بصری منحصر به فردی را ایجاد کرد. چمن مصنوعی منتخب این مدرسه چمن مصنوعی مدل مگنولیا بود. پس از پوشش سطح زمین با استفاده از این چمن در حیاط مدرسه، شرایط برای بازی انواع ورزشها مانند بازی والیبال آماده گردید. چمن مصنوعی مگنولیا یکی از بادوام‌ترین چمنهای مصنوعی برای استفاده در حیاط مدارس است. تراکم این چمن بسیار بالاست ( تراکم طولی ۲۹۰ بالاترین تراکم برای چمن مصنوعی است) و همین امر این چمن را در مقابل کوبش و نیروی فیزیکی مقاوم می‌سازد.

تمامی این مدارس بالاترین گارانتی را از سوی شرکت چمنزار دریافت کردند که برابر با ۶۰ ماه است. الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

آیا از تمامی چمن‌های مصنوعی می‌توان به عنوان چمن مصنوعی مدارس استفاده کرد؟

پاسخ به این سوال قطعا منفی است! چمن مصنوعی در حیاط مدارس باید دارای ویژگی‌های خاصی مانند تراکم بالا و انعطاف پذیری مناسب باشد. اگر تراکم چمن مصنوعی در حیاط مدارس مناسب نباشد، این چمن به زودی دچار کوبیدگی می‌شود و ظاهر زیبای خود را از دست می‌دهد.  برخی از چمنهای مصنوعی بافته شده‌اند تا در فضاهای تزیینی و با تردد پایین مورد استفاده قرار گیرند.

این چمنها وزن الیاف کمی دارند، در نتیجه اگر در محل نامناسبی مورد استفاده قرار گیرند هرگز نمی‌توانند زیبایی خود را برای مدتی طولانی نشان دهند و به زودی فرسوده می‌شوند. همچنین، از آنجای که حیاط مدارس در فضای باز است، در برابر تابش آفتاب و بارش برف و باران قرار دارد. در نتیجه، باید انتخاب چمن مصنوعی به گونه ای باشد که در برابر انواع آب و هوا مقاومت کافی داشته باشد.

آیا چمن‌های مصنوعی فوتبالی (۵۰ میل) برای حیاط مدرسه مناسب هستند؟

درست است که چمن مصنوعی مدارس برای بازی فوتبال نیز مناسب است، اما ساختار چمن مصنوعی مدارس با ساختار چمن مصنوعی فوتبالی که به طور ویژه برای زمین های ورزشی و حرفه‌ای طراحی می‌شود متفاوت است. اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی در حیاط مدراس استفاده کنید، این چمن باید متراکم باشد و همین امر سبب می‌شود این چمن نیازی به استفاده از مواد پرکننده مانند گرانول نداشته باشد.

مشاورین چمنزار در طی جلسات مشاوره با مدیران مدرسه به این موضوع تاکید می‌ورزند که اگر قرار است کل حیاط مدرسه با چمن مصنوعی پوشیده شود، بهتر است از چمنهایی استفاده شود که نیازی به مواد پرکننده ندارند. اما در چمنهای مصنوعی فوتبالی با ارتفاع الیاف ۵۰ میلیمتر باید گرانول در بین برگ های چمن مصنوعی تزریق شود تا استحکام این چمن بالا رود. به همین دلیل استفاده از چمن مصنوعی فوتبالی در حیاط مدارس جایز نیست، مگر آنکه قسمتی از حیاط مدرسه به ورزش فوتبال اختصاص یابد.

چمن مصنوعی مناسب برای مدارس

مزایای چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

برتری های غیر قابل انکار چمن مصنوعی مدارس نسبت به پوشش های دیگر رایج در مدارس سبب شده است تا کاربرد این محصول زیبا با شتاب بالایی در کشور رایج گردد. همواره به کاربران چمن مصنوعی در مدارس توصیه می‌گردد تا نیازها و انتظارات خود از چمن مصنوعی را اولویت بندی کرده تا به بهترین نتیجه گیری و انتخاب برسند. شاید بد نباشد نیم‌نگاهی به پروژه های انجام شده چمن مصنوعی مدارس چمنزار بی‌اندازید. به طور کلی، تأمین زیبایی، لطافت و ظاهر مشابه به چمن طبیعی از یک سو و  مقاومت، دوام و طول عمر بالا از سوی دیگر، چمن مصنوعی مدرسه را به بهترین پوشش برای حیاط مدارس تبدیل کرده است. مزایای استفاده از بهترین چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه در یک نگاه کلی به شرح زیر هستند:

 • امنیت بالا در محیط: چمن مصنوعی همانند یک ضربه گیر در محوطه حیاط مدرسه عمل می کند. زیرا سطح نرم و لطیف آن مانع از آسیب دانش آموزان به هنگام زمین خوردن است. هم چنین این کفپوش مانع از لغزش در فصل زمستان می شود. زیرا قابلیت مقاومت بالا تا دمای ۳۰ درجه زیر صفر دارا می باشد.
 • صرفه جوی در هزینه ها: با توجه به نحوه نگهداری و نصب و اجرا و هم چنین مقاومت در برابر ضربه و فرسایش، یک کفش بسیار مناسب هم از جهت هزینه و هم از جهت عمر طلانی برای محوطه مدرسه خواهد بود.
 • نیروی انسانی کمتر: همانطور که در بحث قبل گفته شد مراقبت و نگهداری چمن مصنوعی بسیار ساده است. در نتیجه با کمترین وسایل و نیروی انسانی می توانید یک محیط سبز که نگهداری سختی نیز ندارد در حیاط مدرسه ایجاد کنید.
 • استفاده در تمامی فصول: نوع الیاف و مقاومتی که ساختار چمن مصنوعی دارد، باعث شده است که در هر فصل بدون نگرانی از این کف پوشا در محوطه حیاط مدرسه از آن استفاده شود. مقاومت در برابر گرما و تابش آفتاب تابستان و سرما و برف زمستان از ویژگی های هرزشمند و مهم چمن مصنوعی برای نصب در حیاط مدرسه می باشد.

چمن مصنوعی مناسب برای مدارس

برای افزایش عمر چمن مصنوعی مدارس چه کاری انجام دهیم؟

برای افزایش عمر و پایداری چمن مصنوعی مدارس در برابر فرسایش ناشی از کاربرد مستمر، سنگین و دراز مدت، میتوان از ماسه سیلیس استفاده کرد. ماسه سیلیس به میزان ۵ تا ۱۰ کیلوگرم در هر متر‌مربع (بسته به نوع و میزان کاربری) داخل چمن ریخته می‌شود. با این کار فضای خالی میان فیلامنت ها پُر شده و سبب می‌شود فیلامنتها به صورت قائم،عمودی و استوار قرار بگیرند. در این حالت، اصطکاک میان فیلامنت ها به حداقل رسیده و از شکسته و جویده شدن آن جلوگیری می‌شود.

همچنین سطح لایه زیره (بکینگ) پوشیده میشود و از آسیب تابش نور خورشید و پرتوی فرابنفش و تماس اشیاء تیز و سخت در امان می‌ماند. ماسه سیلیس وزن سنگینی داشته و سبب می‌شود چمن مصنوعی مدارس در محل خود به صورت ثابت و بی حرکت بماند و با فعالیت های فیزیکی سنگین، جا به جا و کشیده نشود. عاری بودن از فلزات سنگین مانند سرب و …، مواد حساسیت زا، مواد سمی و تهدید کننده سلامت انسان و محیط زیست از مهم ترین الزامات چمن مصنوعی مدارس است.

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه

شاید در نگاه اول هزینه نصب و راه اندازی چمن مصنوعی بالا باشد، اما در مقایسه با سایر تجهیزات  مورد استفاده در مدارس بسیار پایین است. اگر ویژگی های فوق العاده ای را که چمن مصنوعی دارد در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه است. عوامل زیادی هم چون نوع چمن مصنوعی، الیاف آن، مقاومت و ضربه پذیری از ویژگی هایی هستند که بر  قیمت چمن مصنوعی تاثیر بسیار زیادی دارند. در نتیجه، استفاده از چمن مصنوعی به عنوان کفپوش به جای آسفالت و بتن یک ایده بسیار خاص و به صرفه است. اگر به دنبال چمن مصنوعی با مقاومت بالا و طول عمر زیاد هستید می توانید با کارشناس شرکت چمنزار تماس بگیرید و مشاوره های تخصصی را از شماره های ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ و ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۴۰ دریافت کنید. 

بهترین چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه را از کجا بخریم؟

تابدین‌جا به معرفی ویژگی‌های چمن مصنوعی مدارس پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شما می‌توانید با مشاورین چمنزار در ارتباط باشید و از  مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص انواع چمن مصنوعی، نصب آنها و طراحی فضا بهره ببرید. کارشناسان این مرکز مشاوره های تخصصی را در مورد چمن مصنوعی مدارس در اختیار شما قرار می دهند.

این شرکت تا به حال در پروژه های موفق زیادی برای نصب و راه اندازی زمین چمن مصنوعی مدرسه حضور داشته است و توانسته است فضای خاص و منحصر به فردی را برای دانش آموزان در سراسر کشور به وجود بیاورد. شرکت چمنزار برای تمامی زمین های چمن مصنوعی مدارس  ضمانت نامه معتبر به مشتریانش می دهد و به آنها اطمینان میدهد که این چمن ها کیفیت بالایی دارند و می توانند مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرند. نگاهی به مدارس معتبر در سراسر دنیا نشان میدهد که آنها برای ایجاد محیط سبز برای دانش آموزان از چمن مصنوعی مدارس استفاده می کنند و این موضوع می تواند الهام بخش مدیرانی باشد که در ایران به فکر رفاه دانش آموزان خود هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

محصولات شرکت چمنزار

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

0 دیدگاه برای “چمن مصنوعی مدرسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *