چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی،فضایی مناسب برای حیوانات خانگی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: مقالات چمن مصنوعی
115
چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

نشاط و سرسبزی، زیر پای پشمالوهای دوست داشتنی!

نگهداری حیوان خانگی، آن هم در فضای شهرنشینی و شرایطی که اغلب ما، دچار آپارتمان نشینی شده‌ایم! به مسئله ای خاص تبدیل شده است، اما یک خبر خوب می تواند تا حدی از دغدغه ذهنی دارندگان پت، بکاهد: چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی یک گزینه مناسب و کمک کننده است.

 

فضای مناسب حیوان خانگی، چمن مصنوعی یا طبیعی؟

پیش از پرداختن به موضوع حیوانات خانگی و چمن مصنوعی، باید در مورد مواجهه انواع چمن اعم از طبیعی یا مصنوعی، با کوچولوهای پشمالو و دوست داشتنی، یعنی سگ‌ها و گربه‌های خانگی، کمی با هم صحبت کنیم. دوست پشمالو و چهارپای ما غالبا به نگرانی‌های ما درباره تمیزی یا زیبایی حیاط خانه یا باغ، اهمیتی نمی‌دهد. در حقیقت داشتن باغ یا باغچه ای تمیز و شاداب و پر از چمن طبیعی، آن هم در شرایطی که حیوان خانگی نگهداری می کنیم، تاحدودی چالش برانگیز است.

در واقع صاحبان پت، باید با مسائلی همچون پنجه های گل آلود، آلودگیهایی که روی چمن باقی می ماند، چاله کندن به وسیله حیوانات و مشکلاتی از این قبیل، دست و پنجه نرم کنند. همه اینها را اضافه کنید به نگهداری خود چمن و خطرات ناشی از استفاده از آفت کش ها و سمپاشی آنها که سلامت حیوانات خانگی را تهدید می کند. تقریبا تمامی این ملاحظات یا بهتر بگوییم دردسرها با جایگزین شدن چمن مصنوعی به جای طبیعی، برطرف خواهد شد. به عبارت دیگر، استفاده از چمن مصنوعی فضای سالم‌تری را برای حیوانات خانگی ایجاد میکند و مشکلات ناشی از نگهداری چمن طبیعی را مرتفع می‌کند.

چرا چمن طبیعی برای صاحبان پت مناسب نیست؟

به طور کلی حیوانات خانگی به خصوص سگ‌ها آسیب‌های جبران‌ناپذیری به چمن‌های طبیعی می‌زنند. در آب و هوای خشک با سوزاندن چمن در اثر ادرارشان و در هوای بارانی با ایجاد حمام گل و تکه تکه کردن چمنها منظره نازیبایی را ایجاد می‌کنند. بذرریزی مجدد و کاشتن قسمت‌های آسیب دیده نیز کاری بیهوده است، چراکه نمیتوانیم حیوانات را از رفتن به محوطه‌های بذرریزی شده، منع کنیم. از سوی دیگر مساله کود دهی مجدد و استفاده از مواد شیمیایی برای چمن تازه هم به این مسائل اضافه می‌شود. چراکه حیوانات خانگی تمایل دارند مدام با بینی خود هر چیز جدیدی را در چمن، استشمام کنند و این می‌تواند برای سلامت آنها، مضر باشد. به اضافه اینکه حیوانات خانگی غالبا گل، مو، خزه و چمنهای طبیعی کنده شده را با پنجه‌هایشان به داخل خانه می آورند و بار تازه ای را برای تمیز کردن این اضافات بر دوش خانم خانه می‌گذارند.

 

حتما بخوانید:  حفظ زیبایی چمن مصنوعی

 

دوستی چمن مصنوعی با حیوانات خانگی!

تجربه نشان داده است که چمن مصنوعی، فضای زندگی حیوانات خانگی را برایشان مطبوع تر می کند. مضافا اینکه، شرایط آسانتری را برای صاحبان آنها فراهم می آورد.

می‌پرسید چرا؟ دلیل آن را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد:

چمن مصنوعی در صورت ادرار حیوان به راحتی قابل شستشو است. برای غلت زدن، بازی و استراحت نیز مکان نرم و راحتی به حساب می‌آید. چمن مصنوعی مشکلات چمن طبیعی مانند علف‌های هرز، نیاز به کاشتن و بذرریزی دوباره و چمن زنی مدام را ندارد. در نتیجه فرصت مناسب‌تر و زمان بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از فضای سبز خانه تان در کنار خانواده و دوست پشمالویتان لذت ببرید.

برگردیم به صورت مسئله اصلی؛ یعنی زندگی آپارتمان نشینی و لزوم داشتن فضای مناسب در خانه و باغچه برای گشت و گذار با حیوان خانگی. در واقع دارندگان پت با یک ضرورت مهم روبه رو هستند و آن اینکه هواخوری و سپری کردن زمان در بیرون از منزل برای حیوانات خانگی برای آنها مساله بسیار مهمی است. همه به دنبال مکان امن و راحت هستند تا اجازه دهند حیوان آنها روی آن بازی کند، غلت بزند و بدون استرس دستشویی کند. با چنین پیش فرضی، اگر هر روز امکان به گردش بردن حیوانتان را ندارید باید بدانید که می توانید با استفاده از چمن مصنوعی، فضای خوبی را در حیاط خود برای آنها ایجاد کنید و با دوست پشمالویتان، ازآن لذت ببرید.چمن مصنوعی علاوه بر اینکه زیبایی نمای چمنزار را حفظ می کند، برای سلامت حیوان و اعضای خانواده نیز بهتر است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.