چمن مصنوعی برای پاسیو

چمن مصنوعی برای پاسیو

ایده‌های استفاده از چمن مصنوعی در خانه

آیا تاکنون به ایده استفاده از چمن مصنوعی در پشت بام فکر کرده‌اید؟! پیشنهاد چمن مصنوعی در بالکن یا چمن مصنوعی برای پاسیو چه طور؟! از آنجا که همیشه چمن مصنوعی را در زمین باشگاه‌های فوتبال یا حیاط خانه‌ها دیده ایم، کمتر اتفاق می‌افتد که کاربرد دیگری را برای آن تصور کنیم. اما واقعیت این است که کاربرد چمن مصنوعی بسیار فراتر از حیاط خانه یا پوشش زمین‌های فوتبال است.

با کمی خلاقیت و ایده پردازی می توان از چمن مصنوعی در پشت بام خانه ها استفاده ها کرد و یا چمن مصنوعی در بالکن را به نحوی به کار برد که فضای چشم نواز و دلنشینی برای نمای ساختمان هم به وجود آید. نصب چمن مصنوعی برای پاسیو و ترکیب آن با گل‌ها و گیاهان طبیعی آن قدر جذاب است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

علاوه بر مالکان خانه ها، صاحبان کسب و کارهای مختلف با توجه به بودجه و فضای مورد نظر خود می‌توانند از ایده چمن مصنوعی در بالکن یا چمن مصنوعی برای پاسیو محل مورد نظرشان استفاده کنند.

چرا چمن مصنوعی؟

از آنجا که چمن مصنوعی نیاز به چیدن و هرس کردن ندارد، تقریباً در هر مکانی قابل نصب است؛ حال می‌خواهد این مکان پشت بام و زیر آفتاب باشد یا کناره‌های استخر خانگی و بالکن‌های کوچک آپارتمان‌ها. همچنین می توان آن را به اندازه‌ای مورد نیاز برش و شکل داد تا در محل مناسب و متناسب با ایده ما هماهنگ شود.

نحوه ساخت بی نظیر چمن مصنوعی، امکان تخلیه آب کافی و توزیع گرما را فراهم می‌کند، بنابراین در هر کجا که قرار گرفته باشد، در طول سال خشک باقی می‌ماند. چمن مصنوعی آفت نمی‌زند و ترمیم آن راحت است و چون محدودیت برش و نصب ندارد به راحتی می‌توان تصور کرد که چگونه ظاهر خانه یا تجارت ما را زیباتر می‌کند.

چگونه چمن مصنوعی برای پاسیو و پشت بام، ساختمان را تخریب نمی‌کند؟

سقف مسطح خانه‌ها یا پشت بام آپارتمان‌ها، مکان مناسبی برای ایجاد یک محوطه تفریحی است و با مشاوره یک پیمانکار واجد شرایط می‌توان به راحتی بر روی مصالح بام معمولی، چمن مصنوعی نصب کرد. نکته بسیار جالب اینکه چون چمن مصنوعی در پشت بام مانند نوعی عایق عمل می‌کند، دمای ساختمان و طبقه زیرین سقف را بالا نمی‌برد. استفاده از این محصول به نوعی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود زیرا تبادل حرارت از طریق سقف را به حداقل می‌رساند.

استفاده بهینه از فضای خالی و بدون مصرف پشت بام بهترین انگیزه برای استفاده از چمن مصنوعی در این مکان است. محوطه ای که می تواند با هزینه ای اندک و رعایت حریم شخصی، گزینه بسیار جذابی برای تفریح همه اعضای خانواده به حساب آید. البته هنگام نصب چمن مصنوعی بر روی پشت بام، استفاده از کاشی PDS در زیر چمن، توصیه می‌شود. این کاشی‌ها برای جلوگیری از صدمه به دلیل جمع شدن آب نصب می‌شوند چون بین سقف و چمن، کانال‌های زهکشی ایجاد می کنند و باعث می‌شوند تا آب خارج شود و راکد نماند.

یک پیمانکار باتجربه می‌تواند با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه مسکونی مشتری، بهترین و مقرون به صرفه ترین راه را برای انتخاب چمن مصنوعی توصیه کند به طوری که محصول انتخابی هم با فصل ها سازگار باشد و هم سال های سال دوام بیاورد.

چمن مصنوعی برای پاسیو
چمن مصنوعی برای پاسیو
چمن مصنوعی برای پاسیو

چمن مصنوعی در بالکن

معمولا آپارتمان‌های امروزی حیاط بزرگی ندارند و مالکان آنها ترجیح می دهند که از فضای کوچک بالکن برای سرگرم کردن خود و میهمانان شان استفاده کنند. نصب چمن مصنوعی در بالکن جلوه و زیبایی خاصی به نمای آپارتمان میدهد. به علاوه چمن مصنوعی غبار و هیاهوی دستگاه چمنزنی را به همراه ندارد. زحمت پیرایش و ریزه کاری های نگهداری چمن طبیعی بر گردن مالک واحد نمی افتد و دردسر کندن علف های هرز هم از دوش ساکنان برداشته می شود.

دیگر امتیاز بزرگ چمن مصنوعی در بالکن این است که بسته به اندازه بالکن، میتوان چمن را برش زد و حتی رنگ چمن را متناسب با نمای ساختمان در نظر گرفت. اما برای رسیدن به این منظور قبل از نصب هرگونه چمن مصنوعی باید با فروشنده، پیمانکار یا نصاب چمن مشورت کنیم و از آنها کمک بخواهیم تا بهترین گزینه برای بالکن را پیشنهاد دهند.

امکان جارو کردن چمن برای نظافت، داشتن یا نداشتن حیوان خانگی نیز از دیگر نکات مهمی هستند که حتما باید در هنگام نصب چمن مصنوعی در بالکن به آنها توجه و دقت کنیم. با توجه به رنگ ها و کیفیت‌های متنوع چمن مصنوعی در بازار به راحتی می‌توان چمن مصنوعی در بالکن هر منزل را پیدا کرد و با یک مبلمان ساده و گلدان های طبیعی، فضای چشم نواز و آرام بخشی را به وجود آورد.

چمن مصنوعی برای پاسیو

پاسیو یا گلخانه‌های هر منزل به مثابه شش های آن خانه هستند، مکانی برای تنفس و آرامش. اگر از چمن مصنوعی متناسب با چیدمان و دکوراسیون و مواد به کار رفته در ساخت منزل استفاده شود، منظره چشم نوازی به وجود می‌آید که نه دغدغه نگهداری دارد و نه نگرانی ورود آفت‌های طبیعی به داخل خانه را. امتیاز چمن مصنوعی برای پاسیو این است که می توان آن را متناسب با آب نما، باغچه ها و گلدان‌های طبیعی طراحی کرد و برش زد.

غیراز مواردی که در بالا گفته شد، ایده های خلاقانه دیگری هم برای استفاده از چمن مصنوعی برای پاسیو ، بالکن و پشت بام وجود دارد. به عنوان مثال پوشاندن راه‌روها یا دیوارها، تزیین فضای لابی، قرار دادن چمن مصنوعی زیر گلدان های بزرگ، پوشاندن پله های بیرونی هر ساختمان و هزاران طرح و نقشه دیگر که مالک هر خانه یا کسب و کار می‌تواند با توجه به فضا و بودجه در نظر گرفته شده، یکی از آنها را انتخاب کند و از ایجاد یک فضای طبیعی و زیبا لذت ببرد.

مترجم: زینب اقارب پرست

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *