چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

روش های استفاده از چمن مصنوعی برای سگ ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: مقالات چمن مصنوعی
94
چمن مصنوعی برای سگ

روش های استفاده از چمن مصنوعی برای نگهداری انواع سگ

پیش از این، با مخاطبان مجله چمنزار، در مورد روش‌های استفاده از چمن مصنوعی برای صاحبان حیوانات خانگی، سخن گفته‌ایم، اما در اینجا، دقیق‌تر به مسئله تغییر عادات و رفتار سگها برای بهره برداری بهتر و نگهداری صحیح چمن مصنوعی، پرداخته‌ایم.

 

نگهداری چمن مصنوعی در محیطی که در آن، سگ زندگی می‌کند

فضولات انواع سگ، ممکن است متفاوت باشد، مثلا سگ‌های کوچک خانگی و آپارتمانی با سگ‌های بزرگ جثه‌ای که به عنوان نگهبان مورد استفاده قرار می‌گیرند، متفاوت هستند. بسیاری از صاحبان سگ، ترجیح می‌دهند محیطی مناسب برای حیوان خود فراهم آورند بنابراین چمن مصنوعی ممکن است در محیط‌های باز و دارای شرایط محیطی غیر قابل کنترل، نظیر محوطه‌های بزرگ سرباز، و یا محیطهای بسیار کوچک و کنترل شده، نظیر آپارتمان، مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از چمن مصنوعی برای سگ‌ها در هر یک از این محیطها،روشها و ملاحظات خاص خود را دارد.

 

تغییر عادات سگ برای استفاده درست از چمن مصنوعی

سگ مانند هر موجود زنده‌ای، هم به تفریح نیاز دارد و هم به غذا خوردن. قطعا بعد از غذا خوردن نیز پسماندهایی خواهد داشت. مشخصا سوال بسیاری از مخاطبان مجله چمنزار این است که با فضولات حیوانات خانگی در محیطی که چمن مصنوعی نصب شده است چه باید کرد؟ اگر در محل زندگی‌مان، چمن مصنوعی نصب کرده‌ایم، آیا در صورت نگهداری سگ، مشکل خاصی برایمان پیش خواهد آمد؟ پاسخ این است:

« هیچ جای نگرانی برای لکه‌های حاصل از پسماند و فضولات حیوان خانگی نیست.» اگر تاکنون از چمن مصنوعی استفاده نکرده‌اید ولی قصد این کار را دارید باید بدانید که چمن مصنوعی در کوچکترین فضاها نیز قابل اجراست. شما می‌توانید محلی کوچک، حتی در حد یک حیاط خلوت را با چمن مصنوعی، تبدیل به جایی مناسب برای بازی یا دفع فضولات حیوان خانگی خود کنید. اصلا نیازی نیست در زمان هایی که سگ، نیاز به دفع ادرار و فضولات دارد، نگران شوید. کافی است کمی با عادات سگ‌ها آشنا شوید.

 

پاکسازی چمن مصنوعی با آب و پاک کننده ملایم

سگ‌ها غالبا دوست دارند بوی گونه های خود را استشمام کنند و بسیاری از آنها مایلند در جایی جدا از باغ و محل زندگی خود، ادرار کنند. آنها همچنین علاقمندند جای جای منطقه زندگی شان را با ادرار خود نشانه گذاری کنند. برای همین ممکن است علاقمند شوند که در مکانهای مختلف و روی همه قسمت‌های چمن ادرار کنند. از طرف دیگر بوی نامطبوع، روی بسیاری از کفپوش‌ها در فضا پخش می‌شود. به خصوص در هوای گرم و خشک، اگر سریع خشک نشود، بوی ناخوشایند ایجاد خواهد کرد. خبر خوب برای دارندگان حیوانات خانگی این است که مایعات ریخته شده روی چمن مصنوعی به راحتی شسته می‌شوند. برای نظافت و نگهداری چمن مصنوعی ، مقداری آب و یک پاک کننده ملایم کفایت می‌کند.

 

تشویق سگ برای استفاده از نقطه ای خاص به عنوان محل دفع فضولات

برای آنکه نظافت و نگهداری چمن مصنوعی باوجود حیوانات خانگی بهتر صورت بگیرد، بهتر است مکان خاصی را مشخص کنید تا حیوان خانگی از آن مکان خاص به عنوان محل دفع، استفاده کند. برای این کار لازم است هر بار که حیوان از آن قسمت استفاده کرد، آن را به گونه‌ای تشویق کنید تا به نوعی «شرطی» شود و آن مکان را به خاطر بسپارد. استفاده از غذاهای تشویقی برای چنین مواردی توصیه می‌شود. با تقویت این عادت در سگها، نیاز نیست همه قسمتهای چمن را نظافت کنید و تنها شستشوی یک قسمت به صورت مدام کافی است. کارشناسان حیوانات خانگی همچنین پیشنهاد می‌کنند که قدم زدن و هواخوری برای عادت دادن سگها به بهداشتی ادرار کردن و استفاده از قسمت تعیین شده به عنوان توالت، مفید است.

 

استفاده از اسپری ترکیبی برای خوشبو کردن چمن مصنوعی

برخی سگهای نگهبان یا حتی حیوانات خانگی کوچک ممکن است ادراری با بوی تند داشته باشند، تنها در این موارد بهتر است پس مانده و فضولات حیوان را بردارید. همچنین این امکان هم وجود دارد که چمن مصنوعی شما در مکانی نصب شده باشد که حیوانات ولگرد به باغ و چمن مصنوعی شما بیایند و در آنجا دستشویی کنند. در این صورت ممکن است با بوهایی روبرو شوید که برطرف کردن آنها سخت تر است. در این حالت می‌توانید از اسپری های ترکیبی مخصوص چمن مصنوعی که برای خنثی کردن بوی بد هستند استفاده کنید. این اسپری‌ها گاهی بوی چمن تازه و طبیعی را دارند.

 

چمن مصنوعی، به سادگی دچار له شدگی و کوفتگی نمی شود

چمن مصنوعی در برابر جای پا و سنگینی وزن حیوانات، مقاوم است. حتی بازیگوش‌ترین حیوانات میتوانند ساعت‌ها بدون اینکه آن را تخریب کنند، روی چمن مصنوعی بازی کنند. چمن مصنوعی در زیر لانه سگ یا هر حیوان دیگری مقاومت خوبی دارد. چمن مصنوعی، نوعی پوشش برای سطوح کف به شمار می رود که سختی و زبری موادی چون آسفالت، سیمان و یا حتی سنگ ریزه را ندارد. برخلاف چمن طبیعی، در زیر وسایل سنگین دچار کوفتگی و له شدگی، نمی‌شود و آسایش حیوان شما را برای غلتیدن و بازی کردن فراهم می‌کند. از سوی دیگر، چمن مصنوعی به کود، سمپاشی و مواد شیمیایی که برای حیوانات خانگی و کودکان مضر است، نیازی ندارد.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.