چمن مصنوعی بین سنگ

چمن مصنوعی بین سنگ

آیا شما هم دوست دارید با یک هزینه مناسب فضای سبز حیاط یا پشت بام منزلتان را گسترش دهید؟ شما با استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ می‌توانید فضای سبز محیط اطراف خود را گسترش دهید و زیبایی بصری چشم نوازی را در محیط زندگی و یا محل کار خود به وجود بیاورید. استفاده از چمن مصنوعی مابین سنگ روشی جدید و نوآورانه است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این کار با کمترین هزینه می‌تواند تغییراتی شگرف در حیاط منزل و یا ورودی آپارتمان به وجود بیاورد. رنگ سبز چمن مصنوعی زیبایی خاصی را به سنگ می‌بخشد و فضا را عمق‌دار می‌کند. گروه چمنزار این بخش را برای شما تنظیم کرده است تا با ایده اجرایی چمن مصنوعی بین سنگ آشنا شوید.

چمن مصنوعی بین سنگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ استفاده کنید، باید به برخی موارد در انتخاب چمن مصنوعی توجه داشته باشید. برای استفاده از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، این چمن در اندازه‌های کوچکی برش داده می‌شود. بنابراین بهتر است چمن مصنوعی چمنی دوبافت یا سه بافت باشد که تراکم و استقامت الیاف آن در برشهای کوچک حفظ گردد.

موضوع دیگر که باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع الیاف است. وقتی چمن از فضای بین سنگ بیرون زده می‌شود، محیط را بسیار زیبا می‌کند و فضای سبزی دلنشین به وجود می‌آورد. ارتفاع الیاف چمن منصوعی مابین سنگ بهتر است بین ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر باشد تا بتواند فضا را عمق‌دار و زیبا کند. به طور کلی ویژگی‌های چمن مصنوعی بین سنگ به صورت زیر خلاصه می‌شود:

 • بکیگ مقاوم (جلوگیری از سست شدن برگ‌های چمن)
 • دیتکس (وزن نخ بالا و مقاومت در برابر فرسایش)
 • ارتفاع الیاف بلند (زیباتر دیده شدن فضا)

بکینگ چمن مصنوعی چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از فاکتورهایی که در خرید چمن مصنوعی بین سنگ باید به آن توجه شود، بکینگ چمن مصنوعی است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از بکینگ چمن مصنوعی چیست. برای درک بهتر بکنیگ می توانید روش ساخت چمن مصنوعی را مانند بافت فرش در نظر بگیرید. برای اینکه الیاف چمن مصنوعی در کنار یکدیگر قرار داده شوند، از یک لایه استفاده می شود و این لایه همان بکینگ چمن مصنوعی است. استقامت این لایه در انواع چمن مصنوعی متفاوت است. در برخی از چمن ها بکینگ چمن دو و یا حتی سه لایه است. هر چقدر استقامت بکینگ بالاتر باشد، الیاف با قدرت بیشتری در کنار یکدیگر قرار داده می شوند و خطر گسسته شدن آنها کاهش پیدا می کند!

با توجه به این موضوع که در چمن مصنوعی بین سنگ، این چمن در لایه های کوچک برش داده می شود، اگر بکینگ چمن مقاوم نباشد خطر گسسته شدن چمن وجود دارد. به همین دلیل کارشناسان همواره به این موضوع تاکید می ورزند که در زمان خرید چمن مصنوعی برای استفاده در فضای بین سنگ به این موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را سفارش دهید.

چمن مصنوعی بین سنگ
چمن مصنوعی بین سنگ تهرانپارس
چمن مصنوعی بین سنگ
چمن مصنوعی بین سنگ
چمن مصنوعی بین سنگ
چمن مصنوعی بین سنگ
چمن مصنوعی بین سنگ دربند

چمن مصنوعی مابین سنگ چگونه اجرا می‌شود؟

پس از انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای استفاده در فضای بین سنگ، نوبت به نصب این چمن می‌رسد. مراحل اجرای چمن مصنوعی بین سنگ به صورت زیر است:

 • فواصلی را با عرض ۴ یا ۶ سانت بین سنگ‌ها ایجاد کنید و پس از آن سطح این شیارها را با سیمان هم سطح نمایید (که در اصطلاح به آن زیرسازی با بستری سازی می‌گویند)
 • عمق مناسبی که برای شیارها می‌توان در نظر گرفت حدود یک سانت است که بهتر است بیشتر یا کمتر نشود. عمق کمتر به بکینگ (لایه زیر چمن) آسیب می‌رساند و عمق بیشتر باعث فرو رفتن چمن مصنوعی در شیار و کمتر دیده شدن برگ‌های چمن مصنوعی می‌گردد.
 • مرحله برش چمن می‌تواند به آسانی انجام گیرد، در صورتی که شما فواصل برش را با خطهای طولی بافت چمن مصنوعی که در زیره آن به صورت منظم قرار گرفته اند میزان کرده باشید.
 • آخرین مرحله اجرای چمن مصنوعی قرار دادن برش‌های مناسب چمن مصنوعی مابین شیار سنگ‌ها و فیکس کردنشان با چسب مخصوص است. مسئولین اجرایی شرکت چمنزار در این مرحله از چسب هایی استفاده می‌کنند که در برابر رطوبت مقاومت بالایی را از خود نشان داده و سست نمی شوند.

نصب چمن مصنوعی بین سنگ کاری تخصصی است!

همانطور که متوجه شده اید نصب چمن مصنوعی بین سنگ یک کار تخصصی و حرفه ای است که نمی توان آن را به دست تمامی افراد سپرد. اگر در هر یک از این مراحل کار به خوبی پیش نرود و یا چمن به خوبی نصب نگردد، پس از مدتی چمن از فضای بین سنگ خارج می شو و این موضوع می تواند صحنه ای نا زیبا و حتی ناراحت کننده به وجود بیاورد. بی شک، هیچ کس دوست ندارد که دیدن این صحنه را تجربه کند. به همین دلیل، برای جلوگیری از بروز مشکل در چمن مصنوعی این کار را باید به دست افراد حرفه ای بسپارید! برای نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ از دو روش استفاده می‌شود:

 • روش نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ با استفاده از چسب صنعتی (در این روش چمن مصنوعی به پشت پهن می‌شود و پشت آن چسب صنعتی زده می‌شود. به طور کلی چمن مصنوعی دارای برشهایی است که با توجه به فضای بین سنگ این برش‌ها جدا می‌شوند. سپس در فضای بین سنگ چسب ریخته می‌شود و برش چمن مصنوعی در این فضا قرار داده می‌شود و با چکش سفت می‌شود)
 • روش نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ با استفاده از چسب پلی اورتان دو جزیی (در این روش از چسب دو جزیی پلی اورتان استفاده می‌شود. در این روش نیاز نیست که چمن مصنوعی به پشت پهن شود. هاردنر و چسب در فضای بین سنگ ریخته می‌شوند و با قلم مو مخصوص این چسب مخلوط می‌شود. سپس چمن در این فضا قرار می‌گیرد و با چکش سفت می‌شود، این روش نصب مقاومت بیشتری در برابر سرما و رطوبت دارد)

جنس سنگ مناسب این کار چیست؟

بهترین نوع سنگ برای اینکار سنگ واش بتن است. از این سنگ معمولا برای کفسازی حیاط، پیاده رو، باغ و روف گاردن استفاده می‌شود. این سنگ یکی از انواع کفپوش‌های بتونی است که بتون آن از ترکیب سیمان، سنگ دانه‌های معدنی با رنگ طبیعی، چسب بتون و روان‌کننده‌های کربوکسیلاتی تولید شده است. ویژگی بسیار مهم این سنگ مقاومت بسیار بالای آن در برابر سرما، گرما و فشار است. اصطکاک و نیروی کوبشی آسیبی به سنگ وارد نمی‌کند. این سنگها معمولا با ضخامت ۴ تا ۵/۴ سانتی‌متر تولید می‌شوند. بنابراین، اگر می خواهید از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ بهره ببرید، باید به ویژگی های سنگ نیز توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را برای استفاده در این فضا سفارش دهید و از انتخاب خود رضایت کاملی داشته باشید.

معرفی چند مدل چمن مصنوعی بین سنگ

اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی بین سنگ استفاده کنید، می‌توانید با تیم اجرایی چمنزار در تماس باشید. مسئولین چمنزار به طور رایگان از پروژه شما دیدن می‌کنند و اطلاعات لازم در خصوص نصب و اجرای چمن مصنوعی مابین سنگ را در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی چند مدل چمن مصنوعی مابین سنگ می‌پردازیم:

ویژگی های چمن مصنوعی اسپریت

چمن مصنوعی اسپریت به عنوان چمن مصنوعی بین سنگ شناخته شده است. دلیل این امر ویژگی هایی است که در دل این چمن نهفته است. مهمترین ویژگی چمن مصنوعی اسپرین الیاف سی شکل آن است. همین امر سبب شده است که الیاف این چمن در برابر ضربه مقاوم باشند. در نتیجه، شما به راحتی می توانید از این چمن در فضای بین سنگ استفاده کنید و هرگز خطر شکستگی و کوبیدگی الیاف وجود ندارد. یکی دیگر از ویژگی های چمن مصنوعی اسپریت تراکم بسیار بالای آن است. تمامی این مسائل سبب شده اند بسیاری از افراد چمن مصنوعی اسپریت را برای استفاده در فضای بین سنگ انتخاب کنند.

ویژگی های چمن مصنوعی ماهونیا ۳۵

چمن مصنوعی ماهونیا ۳۵ می تواند محصولی بسیار ویژه برای استفاده در فضای بین سنگ باشد. این چمن ظاهر بسیار زیبایی دارد و با ویژگی های خاص خود توانسته است مورد توجه خریداران چمن مصنوعی قرار گیرد. یکی از ویژگی های خاص این چمن قدرت ضربه گیری بالای آن است. در نتیجه حتی اگر ماشین از روی چمن رد شود به الیاف آن آسیب وارد نمی شود و این موضوع برای کسانی که در حیاط شان ماشین رفت و آمد دارد موضوع بسیار مهمی است. قیمت این چمن مناسب است.

ویژگی های چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵

یکی از چمن هایی که برای استفاده در فضای بین سنگ پیشنهاد می شود چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ است. این چمن رنگ سبز و زیبایی دارد و وقتی در فضای بین سنگ قرار می گیرد ظاهر بسیار زیبایی را به وجود می آورد. همچنین، یکی از ویژگی هایی که سبب شده است چمن ماهونیا به محصولی ایده آل برای استفاده در فضای بین سنگ تبدیل شود قابلیت انعطاف پذیری بالای آن است. در نتیجه، اگر این چمن تحت فشار قرار گیرد، الیاف آن ظاهر زیبای خود را از دست نمی دهند و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

دانستنی‌های چمن مصنوعی مابین سنگ

ممکن است برای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ سوالاتی برای شما پیش بیاید، گروه چمنزار تلاش کرده است پاسخ به سوالات پرتکرار چمن مصنوعی بین سنگ را به صورت تیتروار آماده کند و در اختیار تمامی کسانی قرار دهد که می‌خواهند از این چمن استفاده کنند:

 • حرکت لاستیک ماشین روی چمن مصنوعی مابین سنگ بلامانع است. زیرا الیاف چمن در هنگام عبور و مرور ماشین در بین شیارها پناه می‌گیرند و سالم می‌مانند.
 • برای چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، چمن‌هایی با ارتفاع ۲۵ میلی‌متر مناسب‌ترند، زیرا ایستایی الیاف بالاتری دارند.
 • اگر چسب چمن مصنوعی بین سنگ کنده شود، می‌توان مجدد آن را با چسب آهن چسباند.
 • در صورتی که از چسب دو جزیی پلی اورتان استفاده شود، شستن چمن باعث کنده شدن آنها نمی‌شود.
 • چمن‌های پاییزه پرتراکم برای اجرای بین سنگ مقاوم‌تر هستند.

چرا الیاف چمن مصنوعی بین سنگ باید ۲۵ میلی متر به بالا باشند؟

وقتی می خواهید برای خرید چمن مصنوعی از شرکت چمنزار اقدام کنید، این شرکت مشاوره های لازم را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. یکی از موضوعاتی که شرکت چمنزار به آنها تاکید می ورزد ارتفاع الیاف مناسب برای استفاده در فضای بین سنگ است. چمن هایی که برای استفاده در فضای بین سنگ انتخاب می شوند باید حداقل ۲۵ میلی متر ارتفاع داشته باشند. دلیل اصلی این امر این است که این چمن بتواند از فضای بین سنگ بیرون بیاید و زیبایی خود را نشان دهد.

البته لازم به ذکر است یکی از کارفرمایان شرکت چمنزار از چمن مصنوعی با الیاف کوتاه برای فضای بین سنگ استفاده کرد. با اینکه شرکت چمنزار با انتخاب این چمن موافق نبود، اما در پایان کار این پروژه بسیار زیبا و دلنشین شد. با این وجود؛ شرکت چمنزار هشدار می دهد یکی از دلایلی که باعث زیبایی چمن مصنوعی با الیاف کوتاه در این پروژه شد رنگ زیبای سنگ ها بود و ممکن است این امر در پروژه های دیگر تکرار نشود. بنابراین، اگر می خواهید از خرید چمن مصنوعی برای فضای بین سنگ رضایت کامل را داشته باشید، باید به ارتفاع الیاف توجه کنید.

برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ از چه چسبی باید استفاده شود؟

یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند از چمن مصنوعی برای فضای بین سنگ استفاده کنند در مورد استفاده از چسب برای نصب این چمن است. این سوال به طور ویژه در مناطق سردسیر که بارش برف و باران زیاد است پرسیده می شود. زیرا کارفرمایان این نگرانی را دارند که ممکن است چمن مصنوعی از فضای بین سنگ کنده شود و این امر می تواند آنها را ناراحت و یا حتی دلزده کند. اما شرکت چمنزار در این زمینه اطمینان خاطر می دهد که اگر پروژه های خود را به این شرکت بسپارید، بی شک این اتفاقات هرگز برای شما رخ نخواهند داد.

گروه چمنزار برای نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ از چسب پلی اورتان دوجزیی استفاده می کند. این چسب مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و رطوبت دارد و هرگز جدا نمی شود. همین امر طول عمر چمن مصنوعی را بالا می برد و کارفرمایان می توانند حداقل ۴ تا ۵ سال بدون هیچ گونه نگرانی از این چمن در محیط اطراف خود لذت ببرند. بنابراین، اگر می خواهید چمن مصنوعی را سفارش دهید، می توانید با خیالی آسوده این کار را انجام دهید.

چرا چمن مصنوعی پاییزه برای فضای بین سنگ مناسب تر است؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم چمن مصنوعی پاییزه بهترین چمن برای استفاده در فضای بین سنگ است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا این چمن گزینه خوبی است؟! پاسخ به این سوال را باید در دل ساختار چمن مصنوعی پاییزه جستجو کنیم. اگر به ظاهر چمن مصنوعی پاییزه نگاه کنید متوجه می شوید که در این چمن از الیاف زرد، سبز و نسکافه ای استفاده شده است و این ساختار طول عمر و چرخه زندگی چمن طبیعی را تداعی می کند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که تمایل دارند چمن مصنوعی بین سنگ ظاهری مشابه به چمن طبیعی داشته باشد، از چمن مصنوعی پاییزه استفاده می کنند.

با توجه به این موضوع که از الیاف چند رنگ در ساختار این چمن ها استفاده شده است، لایه و یا بکینگ آنها بسیار مقاوم است. همین امر بر طول عمر این چمن ها اثر می گذارد و سبب می شود آنها در برابر ضربه و کوبش مقاوم باشند. همچنین، این چمن ها تراکم بالایی دارند و همین امر قدرت انعطاف پذیری آنها را در برابر ضربه و کوبش بالا برده است.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

2 دیدگاه برای “چمن مصنوعی بین سنگ

 1. زرتشت گفته:

  سلام‌ راهنمایی تون خیلی خوب و واضح بود لطفا یه شماره تماس برای خرید اینترنتی اعلام بفرمایین ممنون

  • عاطفه رضاخواه گفته:

   سلام و وقت بخیر و ممنون از توجه‌تون
   برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با شماره ۰۲۱۵۷۷۳۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *