از برج نور استادیوم چه می دانید؟

از برج نور استادیوم چه می دانید؟

برج نور استادیوم

پس از نصب و اجرای چمن مصنوعی در زمین‌های ورزشی، این محیط باید مجهز گردد تا قابل استفاده باشد. یکی از وسایلی که وجودش در زمین‌های ورزشی الزامی است برج نور استادیوم است. این برج نوری در هنگام غروب و یا در شب فضا را برای استفاده روشن می‌کند و جلوه خاصی را به محیط می‌بخشد.

برج نور استادیوم چیست؟

برج نوری یک سازه آهنی است که بسیار مرتفع است و در ابعاد ۶ تا ۴۰ متر ساخته می‌شود. این برج برای روشن کردن محیط‌های متفاوت از جمله محیط‌ ورزشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد. این برج یک سازه آهنی استوانه شکل و چند وجهی دارد. بهتر است بدانید این برج اصولا برای دریافت شدت نور مناسب در فضاهای پرمساحت به کار می‌شود. این برج برای روشن کردن محیط‌های ناهموار و غیرقابل دسترس بسیار مناسب است.

ویژگی‌های برج نور استادیوم

این برج نوری نوعی پایه روشنایی است که تنها در محیط‌های مختلفی از جمله زمین‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سازه در دو نوع متحرک و ثابت تولید می‌شود و نور را تنها در یک جهت خاص منتشر می‌کند. در نوع متحرک این برج، سبد برج به صورت دستی و برقی در راستای محور عمودی جابه جا می‌شود. اگر ارتفاع این برج بیش از ۱۲ متر باشد تنها مدل برقی آن تولید می‌شود. در نوع ثابت این برج، سبد برج کاملا ثابت و غیرقابل جابه‌جایی است. بنابراین تمام عملیات تعمیر و نگهداری این برج توسط نردبان مخصوص متصل به پایه و یا چرثقیل صورت می‌گیرد.

در نصب این سازه عوامل متعددی مانند نوع کاربری استادیوم، شرایط آب و هوایی، وسعت ورزشگاه، تعداد تماشاگران و محاسبات نوری بسیار مهم هستند. پس از نصب این برج، بدنه این سازه باید برای جلوگیری از زنگ زدن و یا خوردگی رنگ شود. اینکار با دو روش گالوانیزه گرم و یا رنگ صنعتی انجام می‌شود. میزان رطوبت محیط در تعیین نوع روش بسیار مهم است. به طور کلی مدل گالوانیزه طرفداران بیشتری دارد، زیرا طول عمر آن زیاد است و سازه را زیبا می کند.

ویژگی‌های برج نور استادیوم در یک نگاه

  • قابل نصب در ارتفاع ۶ تا ۴۰ متر
  • قابلیت پوشش با رنگ صنعتی و گالوانیزه گرم
  • قابلیت نصب تعداد پرژکتور به میزان دلخواه

برج نور استادیوم در چه فضاهایی قابل استفاده است؟

این برج در فضاهای زیر قابل استفاده است:

قیمت برج نور استادیوم

در روند خرید، قیمت مسئله بسیار مهمی است. بهتر است بدانید قیمت این سازه به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع برج (متحرک و یا ثابت)، ارتفاع پایه برج، تعداد پرژکتورها، نوع پوشش سازه و شرایط اقلیمی محیط در تعیین قیمت تاثیرگذار هستند. برای اطلاع از قیمت این سازه می‌توانید با تیم اجرایی چمنزار در ارتباط باشید و از مشاوره‌های رایگان این مرکز بهره ببرید.

نکات مهم در طراحی برج نور استادیوم

در طراحی این برج نوری باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • مقدار شار نوری
  • ارتفاع سازه، جنس و مقاومت خاک، وزن دکل برای ایجاد فونداسیون مناسب
  • شرایط محیط مانند سابقه بروز حوادث طبیعی
  • سرعت ورزش باد در منطقه

نصب و اجرای این برج را از گروه چمنزار بخواهید. این گروه سابقه طولانی در زمینه نصب این برج در محیط‌های مختلف ورزشی را دارد.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *