چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی بارسا

چمن مصنوعی بارسا

چمن مصنوعی بارسا

یک چمن مصنوعی عالی، یک فوتبال عالی

با توجه به افزایش شوق فوتبال و بالا رفتن سطح ‏کیفی این ورزش در بین آماتورها و حرفه‌ای ها ‏افزایش تقاضا برای به کارگیری انواع چمن ‏مصنوعی فوتبال استاندارد و پر بازده در ‏زمین‌های ورزشی بیشتر شده است ‏
چمن‌های مصنوعی فوتبال نسل جدید با ردیف‌های ‏بافت بیشتر و تراکمی بالاتر می‌توانند راه ‏حل‌هایی را ارائه دهند تا سطح زمین ورزشی ‏محبوبی برای بازیکنان به وجود آید.‏

 

چمنزار نیازهای صاحبان زمین‌های فوتبال را می‌شناسد

یکی از پیشنهادهای گروه چمنزار به صاحبان ‏زمین‌های ورزشی چمن مصنوعی فوتبال مدل بارسا ‏است که ترکیبی نهایی از عملکرد بالا و بهره‌بری ‏بلند مدت را ارائه می‌دهد.‏ روشن است که هر چه تراکم چمن مصنوعی افزایش پیدا کند مقاومت آن در برابر استفاده‌های سنگین بیشتر می‌شود. چمن مصنوعی مدل بارسا طراحی شده تا برای سالن‌ها و زمین های ورزشی با ابعاد استاندادر فوتبال که به نسبت یک زمین بزرگ نیز مورد تحمل فشارهای فیزیکی بیشتری می‌باشد مورد استفاده قرار گیرد. یکی از مزایای چمن مصنوعی مدل بارسا سطح یکنواخت آن پس از اجرا می‌باشد. بافت این چمن مصنوعی به طور فزاینده‌ای واقع بینانه است و ما را از تصوری که از چمن‌های مصنوعی اولیه داریم، دور می‌کند.

 

کیفیت بازی فوتبال در زمین چمن مصنوعی بارسا

چمن مصنوعی مدل بارسا به واسطه تراکم بالا و ‏ارتفاع الیاف متناسب ساختار زمین چمن مصنوعی ‏را به سبک خودش در می‌آورد:

 

چمن مصنوعی مدل بارسا

‏۳- انعطاف پذیری مناسب سطح زمین چمن مصنوعی ‏یکی دیگر از ویژگی‌های اجرای چمن مصنوعی ‏بارسا می‌باشد که موجب جذب و پراکنده کردن ‏انرژی گام‌های ورزشکاران و جلوگیری از آسیب ‏رسیدن به مفاصل آنها می‌شود. ‏

‏۲- پس از اجرای چمن مصنوعی مدل بارسا ‏شاهد ایستای ۹۰درجه الیاف آن خواهیـم بود ‏که مـوجب بالا رفتن مقاومت کوبشی زمین ‏بازی و یکدست و یکنواخت دیده شدن آن می‌شود. ‏‏ ‏

‏۱- نیاز کمتر به متریال پرکننده گرانول که ‏موجب کاهش گرمایش سطـح زمین در تابستان و ‏کاهش هزینه‌های اجرا می‌شود همچنین کاهش ‏دانه‌های سیاه رنگ گرانول به سبز و یکدست ‏دیده شدن زمین چمن مصنوعی کمک می‌کند. ‏‏ ‏

 ۵۷۷۳۲-٠٢١

خط ویژه پاسخگویی

چمن مصنوعی بارسا

زمین‌های چمن مصنوعی فوتبال به سرعت در حال ‏افزایش هستند و استانداردهای اجرایی آنها ‏در حال بهینه شدن می‌باشد گروه چمنزار با ‏تسلط کامل بر این موضوع همواره جدیدترین و ‏کامل‌ترین راه حل‌های اجرایی را برای بالا ‏بردن بهره‌بری زمین‌های ورزشی ارائه می‌دهد.

 

نگهداری از چمن مصنوعی فوتبال و افزایش زمان بهره بری زمین ورزشی

از زبان یکی از دوستان ما که سابقه آموزش فوتبال به بازیکانان رده سنی نوجوانان بر روی چمن مصنوعی را دارد مطرح شده که در شهر تهران حدود ۱۵۰۰ قطعه زمین چمن مصنوعی فوتبال در حال سرویس دادن به بازیکانان حرفه‌ای و آماتور هستند. همچنان به گفته او اگر تمامی این ۱۵۰۰ قطعه زمین این اصول را به درستی رعایت کنند، صرفه جویی بسیار زیادی در وقت و هزینه به عمل آمده است. این مربی فوتبال می‌گوید برای نگهداری از زمین چمن مصنوعی خود راهکارهایی را در نظر ‏گرفته و آنها را به طور مرتب انجام می‌دهد.

 

راهکارهای این مربی فوتبال برای نگهداری از زمین چمن مصنوعی چیست؟

ـ او یک دستگاه فرچه‌زنی در انبار کنار زمین دارد و ماهی یک بار با این دستگاه سطح زمین چمن مصنوعی را فرچه می‌زند. انجام این کار باعث باز شدن درهم تنیدگی‌های الیاف و جلوگیری از کوبیده شدن آن‌ها می‌شود.

ـ این مربی تمامی خرابی‌ها را از جمله جدا شدن درزها و ساییده شدن بخش‌های پرتر در زمین مانند محوطه جریمه به موقع ترمیم و تعویض چمن مصنوعی می‌کند. تعویض چمن بخش محوطه جریمه شامل هزینه زیادی نمی‌شود و ممکن است هر سه سال یک بار نیاز به به این کار باشد.

ـ مربی فوتبال می‌گوید هر ماه یک بار خط کشی‌های سفید را تمدید می‌کند تا زمین چمن مصنوعی ظاهری آراسته و مرتب به خود بگیرد.

ـ همچنین عملیات تزریق مجدد گرانول و سیلیس از اقداماتی است که او به صورت سالیانه و مرتب انجام می‌دهد.

ـ به این نکته توجه داشته باشید که گرانول‌های مشکی رنگ پس از یک سال استفاده از چمن مصنوعی کاهش پیدا می‌کنند و آب موضوع باعث کم شدن حجم سطح زمین بازی می‌شود و اگر در این صورت بازی کردن روی چمن مصنوعی ادامه پیدا کند الیاف کوبیده می‌شوند. این کوبیدگی می‌تواند بی بازگشت باشد.

ـ شستشوی چمن مصنوعی یکی از کارهای مهمی است که این مربی در ابتدای هر فصل انجام می‌دهد.

البته باران و برف هم از شستشو دهنده‌های چمن مصنوعی هستند. باران که می‌بارد چمن مصنوعی پاک و درخشنده می‌شود. بهترین دستگاه برای نظافت چمن مصنوعی واترجت است که به همراه باد و آب سطح چمن مصنوعی را شستشو می‌دهد البته این دستگاه مصرف آب کمی دارد.

 

انتخاب چمن مصنوعی فوتبال بر چه اساس و چه عواملی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این مربی بر چه اساس چمن مصنوعی زمین فوتبالش را انتخاب کرده:

لطفا به این نکته توجه کنید:

زمین چمن مصنوعی فوتبال با ابعاد استاندارد حدود ۷۰۰۰ مترمربع وسعت دارد تا ۲۲ بازیکن به راحتی بتوانند روی آن بازی کنند و یک زمین چمن فوتسال یا مینی فوتبال حدود ۱۰۰۰ متر وسعت دارد. یعنی یک هفتم یک زمین استاندارد  ابعاد اما آیا تعداد بازیکانان هم به یک هفتم کاهش می‌یابد؟ جواب خیر می‌باشد. با این جواب یک نتیجه حاصل می‌شود:

فشار نیروهای کوبشی و سایشی روی یک زمین مینی فوتبال به مراتب بیشتر از زمین‌های ابعاد بزرگ می‌باشد. نیاز است برای زمین‌های چمن مصنوعی فوتبال ابعاد کوچک تراکم چمن مصنوعی افزایش پیدا کند و یک لایه به ضخامت بکینگ (لایه زیرِ آن) اضافه شود،یعنی؛ چمن مصنوعی فوتبال با تراکم طولی بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ به همراه بکنیگ سه کف ان با لایه لاتکس پوشیده شده باشد با الیاف منوفیلامنت دیتکس ۱۲۵۰۰ که یک آوند مرکزی دارد.

 

آوند مرکزی الیاف چمن مصنوعی  چیست؟

آوند مرکزی یک زائده به طول الیاف چمن مصنوعی می‌باشد که عملکردی مانند ستون فقرات به الیافت می‌دهد و باعث جلوگیری از خم شدن آن می‌شود.

 

دیتکس چمن مصنوعی فوتبال چیست؟

دیتکس به معنی وزن الیاف چمن مصنوعی می‌باشد. دوک‌های الیاف چمن مصنوعی در ۱۰۰۰۰متر طول جمع آوری و وزن می‌شوند و آن وزن به یک شماره که دیتکس نام دارد تبدیل می‌شود. به طور معمول دیتکس استاندار چمن مصنوعی فوتبال در کشور ما بین ۱۲۵۰۰ تا ۱۳۴۰۰ می‌باشد و دیتکس چمن تزئینی بین ۳۵۰۰ تا ۸۵۰۰ است. همچنین به طور معمول ضخامت الیاف چمن مصنوعی فوتبال از یک چمن تزیینی دو برابر بیشتر است.

2712