چمن مصنوعی پینت بال

چمن مصنوعی پینت بال

پینت‌بال ماکتی از یک جنگ واقعی حالا روی چمن مصنوعی

چشم‌ها و گوش‌ها کاملا باز، ضربان قلب بالاتر از حد نرمال، بازیکن‌ها با صدای فرمانده خم شده و به سمت پناهگاه‌ها می‌­دوند. با یک غلت کوتاه روی چمن، پشت سنگر قرار می‌گیرند. حالا آروم لوله‌ی اسلحه رو به سمت بیرون گرفته و شلیک می‌کنند. با زیاد شدن صدای شلیک‌ها،هیجان به اوج خودش می‌رسد هیچ‌کس هم دوست ندارد تیر ژلاتینی پینت بال با او برخورد کند.

تک‌ تک افراد تیم یک هدف دارند و آن  هم رسیدن به پرچم پیروزی است. توی این بازی هیجان‌انگیزایده جذاب وجود دارد آن  هم یه زمین پر ماجرا با موانع متعدد است البته که این زمین باید بتواند به اندازه کافی امنیت بازیکن‌ها را فراهم کند. تقریبا میشود گفت همه باشگاه‌های پینت بال، تمام زمین یا حداقل قسمتی از زمینشون با چمن پوشیده شده که جذابیت بصری و فیزیکی مسابقه را دو چندان کند. نقش شرکت چمنزار در زمین‌های پینت بال چیست؟

پینت بال اولین بار توسط چارلز گارین و هایل نویل معرفی گردید و اولین بازی پینت بال در سال ۱۹۸۱ در نیوهاپ شایر بین ۱۲ نفر برگزار شد. امروزه این بازی طرفداران بسیار زیادی دارد و تقریبا در سراسر دنیا بازی می‌شود. معمولا هزینه کف پوش زمین‌های بازی پینت بال بسیار بالاست. به همین دلیل متخصصان ورزشی استفاده از چمن مصنوعی دست دوم را در اینگونه زمین‌ها برای کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می‌دهند.

پیشنهاد می‌کنیم  درباره‌ی چمن مصنوعی دست دوم مطالعه فرمایید.

چمن مصنوعی پینت بال با اجرای شرکت چمنزار

با توجه به اینکه بازیکنان در پینت بال مدام در حال غلت خوردن و کشیده‌شدن روی زمین هستند. چمن طبیعی ودیگر پوشش‌های گیاهی خیلی زود از بین می‌روند. از طرفی با توجه به ابعاد حدود ۱۵۰۰ متر مربعی زمین پینت بال، واقعا هزینه‌ی ترمیم چمن طبیعی برای باشگاه خیلی بالا خواهدبود. برای همین هم چمن مصنوعی به کمک زمین‌های پینت بال آمده تا بازیکن‌ها با خیال راحت به هرسمتی شیرجه بزنند. باشگاه‌ دارها هم به جای اینکه درگیر ترمیم چمن طبیعی باشند، روی بهبود قسمت‌های دیگر زمین تمرکز کنند یا حتی از بازی لذت ببرند.

چمن مصنوعی پینت بال بهتر است دارای الیاف با ساختار فیبریلیت ( نوعی الیاف پهن برگ) باشد تا علاوه بر دوام، قیمت مناسبی هم داشته باشد. همچنین چمن‌های مصنوعی فوتبال حتی از نوع کارکرده آن هم برای زمین‌های پینت بال مناسب‌اند. به شرطی که مورد تایید کارشناسان چمنزار باشد به این معنی که کارشناسان شرکت چمنزار می‌توانند به خوبی احتمال پوسیده شدن چمن دست دوم را تشخیص دهند و این در صورتی خواهد بود که آن چمن مصنوعی در قسمت‌های کم‌تردد زمین ورزشی مورد استفاده بوده باشد.

از نظر کارشناسان چمنزار، چمن مصنوعی خوب را صرفا نمی‌توان از روی قیمت آن تشخیص داد و لزوما چمن‌های مصنوعی خوب گران نیستند، بلکه هر چمن مصنوعی با توجه به کاربری مورد نظر و فضای مربوطه به شما پیشنهاد خواهدشد.

چمن مصنوعی پینت بال

کدام چمن مصنوعی پیشنهاد چمنزار برای پینت‌بال است؟

همانطور که گفته شد چمن‌های مصنوعی، الیاف فیبریلیت می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای این ورزش محبوب و هیجانی باشند. ما دو نوع چمن فیبریلیت را برای استفاده پینت بال پیشنهاد می‌دهیم که هر دو آن‌ها یک نام یعنی چمن مصنوعی مدل سپیدار را دارند. تنها تفاوت بین این دو تراکم طولی و کلی آن‌ها می‌باشد. چمن مصنوعی مدل سپیدار با تراکم طولی ۲۰۰ و ۱۴۰ دو گزینه اصلی چمنزار برای زمین‌های پینت بال هستند که برتری‌های آن‌ها در زیر امده است:

ـ بافته شده از الیاف پهن برگ که باعث انعطاف پذیری و ضربه‌گیری زمین بازی و در نهایت ایمنی بازیکن می‌شود.

ـ مقاوم در برابر ضربات و واکنش‌های بازیکنان

ـ رنگ سبز دلپذیر و سطح یکنواخت با تراکم بافت مقاوم در برابر کوبش و سایش

ـ ترمیم و بازیابی ظاهری آسان و با حداقل هزینه نگهداری

ـ شستشوی بدون دغدغه با کمک بسیاری از مایعات ملایم شستسشو دهنده

افزایش انعطاف پذیری چمن مصنوعی پینت بال با کمک شوک پَد یا ژئوتکس

شوک پَد یا ژئوتکس لایه‌های  منعطفی هستند که قبل از اجرای چمن روی سطح پهن می‌شوند و سپس چمن مصنوعی روی آن‌ می‌آید وظیفه این لایه بالا بردن بیشتر انعطاف پذیری چمن مصنوعی و افزایش ضربه گیری سطح زمین بازی می‌باشد این یعنی یک زمین جذاب و بدون دغدغه برای بازیکنان.

ـ چگونه سطح زمین چمن مصنوعی پینت بال یکپارچه و بدون درز می‌شود؟

چسب پلی اورتان و لایه اتصال سیمینگ تیپ از لوازم اجرای چمن مصنوعی در مرحله یکپارچه سازی آن هستند. این چسب از سختی بالایی برخوردار است و از استانداردهای آن می‌توان به مقاومت بالا در برابر نیروهای کششی و همینطور مقاومت در برابر رطوبت و یخ زدگی نام برد. چسب پلی اورتان با قابلیت چسبندگی بالا اجازه ایجاد شکاف یا پارگی بین درزهای چمن مصنوعی و جدا شدن  اتصالات ان را نمی‌دهد.

ـ چگونه می‌توان مقاومت کوبشی چمن مصنوعی پینت بال را افزایش داد؟

در آخرین مرحله اجرای چمن مصنوعی پینت بال متریال پر کننده سیلیس به عنوان یک ماسه حجم دهنده در بین الیاف تزریق می‌شود. این متریال به قامت گرفتن الیاف چمن مصنوعی کمک کرده و باعث بالا رفتن مقاومت آن‌ها در برابر کوبش می‌شود. متریال پر کننده سیلیس به دلیل عاری بودن از هرگونه مواد عالی یا آلاینده در عین حال که حساسیت زا نیست موجب افزایش زمان بهره‌بری از چمن مصنوعی نیز می‌شود با متریال پر کننده سیلیس عمر و کارایی چمن مصنوعی بیشتر می‌شود.

چگونه سطح چمن مصنوعی پینت بال را تمیز کنیم؟

بهترین وسیله نظافت زمین چمن مصنوعی دستگاهی است به نام واترجت  است که آب را با فشار بر روی سطح چمن مصنوعی می‌پاشاند و آلودگی را به کلی از سطح چمن پاک می‌کند. این دستگاه با بهره‌گیری از فشار باد می‌تواند جلوی هدر رفتن آب را نیز بگیرد و یک زمین پینت بال را کاملاً تمیز و صیقل داده کند. همچنین می‌توانید از دستگاه دمنده باد استفاده کنید. این دستگاه آلودگی را از سطح چمن مصنوعی به درون دستگاه می‌کشد. بهتر است ماهی یکبار با استفاده از دستگاه فرچه زنی سطح این چمن را فرچه بزنید تا ایستایی این الیاف افزایش پیدا کند.

قابل توجه این که در کنار شستشو با واترجت نیاز به هیچ متریال شستشو دهنده‌ای وجود ندارد.

موانع چینی در زمین پینت بال

لازم نیست همه جای سطح زمین پینت بال چمن مصنوعی باشد. با استفاده از موانعی مانند لاستیک یا کیسه‌های شنی و دیگر وسائل مانع شوند می‌توان حجم چمن مصنوعی مصرفی را کاهش داد. این یعنی یک ترکیب عالی و یک زمین پینت بال متنوع و سخت برای هیجان بالاتر.

چمن مصنوعی پینت بال را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار تجربه زیادی در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی ورزشی دارد. شما می‌توانید با مشاوران این مرکز در ارتباط باشید و مشاوره‌های لازم را در مینه خرید و نصب این چمن به طور رایگان دریافت کنید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

پرچم گلف

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *