مرجع تخصصی فروش چمن مصنوعی | نصب چمن مصنوعی | گروه اجرایی چمنزار
تماس با گروه چمنزار ۸۸۵۰۱۹۹۶-۰۲۱ ۸۸۷۴۴۹۰۷-۰۲۱

گلف

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
62
گلف

گلف

شاید اولین باری که اروپایی ها  بازی “توپ و چمن” را اجرا می­کردند و یا حتی بعد تر از آن که اسکاتلندی ها در قرن ۱۵ پایه های ورزش گلف را بنا نهادند،تصورش را هم نمی­کردند که یک روز این ورزش در زمینهای چمن ۴۰ هکتاری و یا زمینهای کوچک مینی گلف با جوایز میلیون دلاری برگزار بشه.ورزش گلف می­تواند فعالیتی خانوادگی برای تمامی گروه های سنی یا در سطح بین المللی و به طور حرفه ای باشد.

در گلف بازیکنان باید به صورت فردی یا تیمی به وسیله چوب های مخصوص توپ کوچکی را با کمترین تعداد ضربه به تعداد مشخصی حفره هدایت کنند.

زمین های گلف حدود ۳۰ الی ۴۰ هکتار و دارای ۱۸ حفره با قطر ۴۳ سانتی متر و عمق ۱۶ سانتی متر می­باشد که فاصله حفره ها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ یارد متغییر است.

بازیکنان از کفش میخ داری استفاده می­کنند تا موقع ضربه زدن پایشان نچرخد.

همچنین ساک ویژه ای برای این بازی نیاز هست که ۱۴ چوب گلف را در خود جای می­دهد و در زیر آن از چرخ هایی برای حمل راحت تر آن استفاده شده.

مسافت طی شده حدود ۸ کیلومتر هست که با توجه به زمان ۳ الی ۴ ساعته ی این فعالیت میتوان گفت که برای افراد مسن ورزشی مناسب میباشد.

همچنین طی مسیرهای متفاوت و نیاز به تمرکز برای زدن ضربات دقیق این ورزش موجب اصلاح ناهنجاری های ذهنی ، پراکندگی فکری و آرامش فرد میشود و به خاطر نیاز زیاد به حوصله و صبر در این بازی در دراز مدت بازیکنان این ورزش به افرادی متفکر و متمرکز و پر حوصله تبدیل میشوند.

نکته ی جالب دیگر درمورد گلف آن است که داور در این بازی نقشی ندارد و قضاوت به عهده بازیکنان است که همین امر موجب حاکم شدن اصول اخلاقی و نزاکت خاصی در این عرصه شده.

برخی تعاریف ورزش گلف به شرح زیر است :

  • تینگ گراند : محل شروع میدان
  • پاتینگ گرین : منطقه ای مخصوص برای غلتاندن و دارای حفره
  • به سمت گرین : همه منطقه بازی به استثنای تینگ گرند و پاتینگ گرین
  • اوت آو باند : زمینی که بازی در آن ممنوع است

از قوانین اولیه گلف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اگر نتوانید توپتان را از سایر توپ ها شناسایی کنید گمشده محسوب می­شود.
  • در طول میدان نمیتوانید ضربه تمرینی داشته باشید
  • حداکثر ۱۴ کلاب میتوانید همراه داشته باشید
  • چیزی را نمیتوانید به سمت پایین فشار دهید تا وضعیت بهتری ایجاد کنید
  • توپ باید ضربه بخورد نه فشرده یا کشیده شود
  • جمع تعداد ضربات ۷۲ است

امروزه که ورزش گلف در وسیع ترین و شناخته شده ترین حالت خود طی اعصار اخیر به سر میبرد، با توجه به هزینه های نگهداری بالای چمن، چمن های مصنوعی به کمک باشگاه های گلف و دوستداران این رشته آمده اند تا بتوان در همه فصول سال و در هر منطقه آب و هوایی مسابقات گلف را برپا کرد.

چمنزار هم به عنوان مرجع تخصصی چمن مصنوعی همواره پیشنهادها و محصولات خود را برای گلف ارائه داده است.

برای این ورزش از چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه و تراکم بسیار بالا استفاده می­شود تا باعث کند شدن حرکت توپ یا تغییر جهت آن نشود و در عین حال محیط صاف و یکدستی را برای ضربه زننده ایجادکند.

از نمونه های چمن مصنوعی مناسب برای این ورزش می­توان به چمن فیروزه ، مگنولیا و پوتینگ اشاره کرد که باا ارتفاع الیاف کمتر از ۲ سانتی متر، مناسب ترین گزینه ها برای یک زمین گلف خانگی یا حرفه ای می­باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*