چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی گلف

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
573
چمن مصنوعی زمین گلف

چمن مصنوعی در ورزش گلف

شاید اولین باری که اروپایی‌ها بازی “توپ و چمن” را اجرا می‌کردند و یا حتی بعد تر از آن که اسکاتلندی‌ها در قرن ۱۵ پایه‌های ورزش گلف را بنا نهادند، تصورش را هم نمی‌کردند که یک روز این ورزش در زمین‌های چمن ۴۰ هکتاری و یا زمین‌های کوچک مینی گلف با جوایز میلیون دلاری برگزار بشه. ورزش گلف می‌تواند فعالیتی خانوادگی برای تمامی گروه‌های سنی یا در سطح بین‌المللی و به طور حرفه‌ای باشد.

می‌توانید درباره‌ی چمن مصصنوعی مینی گلف بخوانید. 

در گلف بازیکنان باید به صورت فردی یا تیمی به وسیله چوب‌های مخصوص توپ کوچکی را با کمترین تعداد ضربه به تعداد مشخصی حفره هدایت کنند. زمین‌های گلف حدود ۳۰ الی ۴۰ هکتار و دارای ۱۸ حفره با قطر ۴۳ سانتی‌متر و عمق ۱۶ سانتی‌متر می‌باشد. فاصله حفره‌ها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ یارد متغییر است. بازیکنان از کفش میخ داری استفاده می‌کنند تا موقع ضربه زدن پایشان نچرخد. همچنین ساک ویژه‌ای برای این بازی نیاز هست که ۱۴ چوب گلف را در خود جای می‌دهد و در زیر آن از چرخ‌هایی برای حمل راحت تر آن استفاده شده. مسافت طی شده حدود ۸ کیلومتر هست. با توجه به زمان ۳ الی ۴ ساعته‌ی این فعالیت می‌توان گفت که برای افراد مسن ورزشی مناسب می‌باشد. همچنین طی مسیرهای متفاوت و نیاز به تمرکز برای زدن ضربات دقیق این ورزش موجب اصلاح ناهنجاری‌های ذهنی، پراکندگی فکری و آرامش فرد می‌شود. به خاطر نیاز زیاد به حوصله و صبر در این بازی در درازمدت بازیکنان این ورزش به افرادی متفکر و متمرکز و پرحوصله تبدیل می‌شوند.

نکته ی جالب

داور در این بازی نقشی ندارد و قضاوت به عهده بازیکنان است که همین امر موجب حاکم شدن اصول اخلاقی و نزاکت خاصی در این عرصه شده.

برخی تعاریف این ورزش به شرح زیر است

  • تینگ گراند: محل شروع میدان
  • پاتینگ گرین: منطقه‌ای مخصوص برای غلتاندن و دارای حفره
  • به سمت گرین: همه منطقه بازی به استثنای تینگ گرند و پاتینگ گرین
  • اوت آو باند: زمینی که بازی گلف در آن ممنوع است

از قوانین اولیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

  • اگر نتوانید توپتان را از سایر توپ‌ها شناسایی کنید گمشده محسوب می‌شود.
  • در طول میدان نمی‌توانید ضربه تمرینی داشته باشید
  • حداکثر ۱۴ کلاب می‌توانید همراه داشته باشید
  • چیزی را نمی‌توانید به سمت پایین فشار دهید تا وضعیت بهتری ایجاد کنید
  • توپ باید ضربه بخورد نه فشرده یا کشیده شود
  • جمع تعداد ضربات ۷۲ است

امروزه این ورزش در وسیع ترین و شناخته شده ترین حالت خود طی اعصار اخیر به سر می‌برد. با توجه به هزینه‌های نگهداری بالای چمن طبیعی، چمن مصنوعی گلف به کمک باشگاه‌ها و دوستداران این رشته آمده‌اند. تا بتوان در همه فصول سال و در هر منطقه آب و هوایی مسابقات گلف را برپا کرد.

پیشنهاد چمنزار

چمنزار هم به عنوان مرجع تخصصی چمن مصنوعی همواره پیشنهادها و محصولات خود را برای چمن مصنوعی گلف ارائه داده است. برای این ورزش از چمن‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه و تراکم بسیار بالا استفاده می‌شود تا باعث کند شدن حرکت توپ یا تغییر جهت آن نشود و در عین حال محیط صاف و یکدستی را برای ضربه زننده ایجاد کند. از نمونه‌های چمن مصنوعی گلف مناسب می‌توان به چمن مصنوعی مدل فیروزه، چمن مصنوعی مدل مگنولیا و چمن مصنوعی مدل پوتینگ اشاره کرد. با ارتفاع الیاف کمتر از ۲ سانتی‌متر، مناسب‌ترین گزینه‌ها برای یک زمین گلف خانگی یا حرفه‌ای می‌باشند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.