چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ۵۷۷۳۲-٠٢١

چمن مصنوعی گلف

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
945
چمن مصنوعی زمین گلف

چمن مصنوعی در ورزش گلف

شاید اولین باری که اروپایی‌ها بازی “توپ و چمن” را اجرا می‌کردند و یا حتی بعد تر از آن که اسکاتلندی‌ها در قرن ۱۵ پایه‌های ورزش گلف را بنا نهادند، تصورش را هم نمی‌کردند که یک روز این ورزش در زمین‌های چمن ۴۰ هکتاری و یا زمین‌های کوچک مینی گلف با جوایز میلیون دلاری برگزار بشه. ورزش گلف می‌تواند فعالیتی خانوادگی برای تمامی گروه‌های سنی یا در سطح بین‌المللی و به طور حرفه‌ای باشد.

اسکاتلندی‌ها اولین کسانی بودند که در سال ۱۴۱۳ بازی گلف را به وجود آوردند. در آن زمان این بازی مختص درباریان و شاهزادگان بود. با گذشت زمان این ورزش به ورزشی همگانی تبدیل گردید. امروزه ورزش گلف در زمین‌های برزگ بازی می‌شود و جوایز میلیون دلاری برای آن در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از کارشناسان ورزشی گلف را فعالیتی خانوادگی می‌دانند که در حیاط خانه و باغ ویلا به راحتی قابل بازی است. این ورزش آرامش خاصی را در افراد به وجود می‌آورد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ویژگی‌های چمن مصنوعی گلف بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهترین گزینه را می‌توانید خرید کنید.

می‌توانید درباره‌ی چمن مصصنوعی مینی گلف بخوانید. 

+++

نکته ی جالب

داور در این بازی نقشی ندارد و قضاوت به عهده بازیکنان است که همین امر موجب حاکم شدن اصول اخلاقی و نزاکت خاصی در این عرصه شده.

 

بازی گلف

در بازی گلف بازیکنان باید به صورت فردی یا تیمی به وسیله چوب‌های مخصوص توپ کوچکی را با کمترین تعداد ضربه به تعداد مشخصی حفره هدایت کنند. زمین‌های گلف حدود ۳۰ الی ۴۰ هکتار و دارای ۱۸ حفره با قطر ۴۳ سانتی‌متر و عمق ۱۶ سانتی‌متر هستند. فاصله حفره‌ها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ یارد متغییر است. بازیکنان برای بازی بر روی چمن مصنوعی گلف از کفش میخ دار استفاده می‌کنند تا موقع ضربه زدن پایشان نچرخد. همچنین ساک ویژه‌ای برای این بازی نیاز هست که ۱۴ چوب گلف را در خود جای دهد و در زیر آن از چرخ‌هایی وجود دارد که  به حمل راحتر ساک کمک می‌کنند.

با توجه به زمان ۳ الی ۴ ساعته‌ این بازی می‌توان گفت که این ورزش برای افراد مسن مناسب است. همچنین در این بازی تمرکز زیادی برای زدن ضربات دقیق نیاز است. همین امر این ورزش به اصلاح ناهنجاری‌های ذهنی، پراکندگی فکری و آرامش فرد کمک می‌کند. نکته جالب این است که داور در این بازی نقشی ندارد و قضاوت بر عهده بازیکنان است که همین امر موجب حاکم شدن اصول اخلاقی و نزاکت خاصی در این ورزش شده است.

اصطلاحات بازی گلف

برخی تعاریف این ورزش به شرح زیرند:

 • تینگ گراند: محل شروع میدان
 • پاتینگ گرین: منطقه‌ای مخصوص برای غلتاندن و دارای حفره
 • به سمت گرین: همه منطقه بازی به استثنای تینگ گرند و پاتینگ گرین
 • اوت آو باند: زمینی که بازی گلف در آن ممنوع است

 

قواین اصلی بازی گلف

از قوانین اصلی این بازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر نتوانید توپتان را از سایر توپ‌ها شناسایی کنید گمشده محسوب می‌شوید.
 • در طول میدان نمی‌توانید ضربه تمرینی داشته باشید.
 • حداکثر ۱۴ کلاب می‌توانید همراه داشته باشید.
 • چیزی را نمی‌توانید به سمت پایین فشار دهید تا وضعیت بهتری ایجاد کنید.
 • توپ باید ضربه بخورد نه فشرده یا کشیده شود.
 • جمع تعداد ضربات ۷۲ است

امروزه این ورزش در وسیع ترین و شناخته شده ترین حالت خود طی اعصار اخیر به سر می‌برد. با توجه به هزینه‌های نگهداری بالای چمن طبیعی، چمن مصنوعی گلف به کمک باشگاه‌ها و دوستداران این رشته آمده‌ است تا بتوان در همه فصول سال و در هر منطقه آب و هوایی مسابقات گلف را برپا کرد.

 

برخی تعاریف این ورزش به شرح زیر است:

 • تینگ گراند: محل شروع میدان
 • پاتینگ گرین: منطقه‌ای مخصوص برای غلتاندن و دارای حفره
 • به سمت گرین: همه منطقه بازی به استثنای تینگ گرند و پاتینگ گرین
 • اوت آو باند: زمینی که بازی گلف در آن ممنوع است

از قوانین اولیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر نتوانید توپتان را از سایر توپ‌ها شناسایی کنید گمشده محسوب می‌شود.
 • در طول میدان نمی‌توانید ضربه تمرینی داشته باشید.
 • حداکثر ۱۴ کلاب می‌توانید همراه داشته باشید.
 • چیزی را نمی‌توانید به سمت پایین فشار دهید تا وضعیت بهتری ایجاد کنید.
 • توپ باید ضربه بخورد نه فشرده یا کشیده شود.
 • جمع تعداد ضربات ۷۲ است.

امروزه این ورزش در وسیع ترین و شناخته شده ترین حالت خود طی اعصار اخیر به سر می‌برد. با توجه به هزینه‌های نگهداری بالای چمن طبیعی، چمن مصنوعی گلف به کمک باشگاه‌ها و دوستداران این رشته آمده‌اند. تا بتوان در همه فصول سال و در هر منطقه آب و هوایی مسابقات گلف را برپا کرد.

 

ویژگی‌های چمن مصنوعی گلف

الیاف  این چمن باید کاملا مجعد و گره خورده باشند و تراکم بالایی داشته باشند. همین امر سبب می‌شود الیاف این چمن به جهت خاصی متمایل نباشند و این موضوع در بازی گلف اهمیت زیادی دارد. اگر الیاف چمنی که برای زمین گلف مورد استفاده قرار می‌گیرد،  به جهت خاصی متمایل باشند توپ نمی‌تواند به درستی به سمت حفره حرکت کند و همین موضوع به چالش بزرگی در بازی گلف تبدیل می‌شود.

ویژگی‌های چمن مصنوعی گلف در یک نگاه به شرح زیرند:

 • الیاف کوتاه
 • الیاف یک دست و مجعد و فنری شکل
 • تراکم بالا

 

معرفی چمن مصنوعی گلف

چمن مصنوعی مدل پاتینگ چمنی تخصصی برای استفاده در زمین گلف است. ارتفاع الیاف در این چمن ۱۰ و ۱۶ میلی‌متر هستند. چمن مصنوعی ۱۰ میل برای استفاده در زمینهای ۲۰ تا ۳۰ متر مناسب است. اگر زمین گلف بزرگتر از ۲۰ و یا ۳۰ متر باشد باید از چمن مصنوعی با الیاف ۱۶ میلی‌متر در آن استفاده کرد. همچنین در این بازی به چمنی دو رنگ نیاز داریم تا بر اساس آن بتوانیم بازی گلف را به درستی انجام دهیم و توپ را هدایت کنیم. چمن مصنوعی که برای این منظور مناسب است چمن مصنوعی مدل رویال بلژیکی است.

الیاف این چمن تراکم بالایی دارند و در برابر کوبش، لگدمال شدن و تردد بسیار مقاوم هستند. این چمن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی بسیار مقاوم است و گرما را به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل این چمن در تابستان در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی سطح خنک‌تری دارد. بکینگ (لایه زیرین) این چمن از جنس لاتکس است و همین امر مقاومت آن را در برابر کوبش، کشش، سرما و رطوبت بالا می‎‌برد.

 

چگونه چمن مصنوعی گلف را تمیز کنیم؟

تمیز کردن این چمن بسیار ساده است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. این چمن را می‎‌توانید با فشار آب تمیز کنید و سپس یک پرس از جنس PVC را روی آن بکشید. همچنین برای سهولت در انجام اینکار می‌توانید از واتر جت استفاده کنید.

 

چمن مصنوعی گلف را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار به عنوان مرجع تخصصی برای چمن مصنوعی همواره پیشنهادهات و محصولات خود را برای چمن مصنوعی گلف ارائه داده است. این گروه مشاوره‌های لازم را در مورد نصب و اجرای این چمن  به طور رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران این شرکت در ارتباط باشید و نمونه کارهای این شرکت را مشاهده کنید.

 

پیشنهاد چمنزار

چمنزار هم به عنوان مرجع تخصصی چمن مصنوعی همواره پیشنهادها و محصولات خود را برای چمن مصنوعی گلف ارائه داده است. برای این ورزش از چمن‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه و تراکم بسیار بالا استفاده می‌شود تا باعث کند شدن حرکت توپ یا تغییر جهت آن نشود و در عین حال محیط صاف و یکدستی را برای ضربه زننده ایجاد کند. از نمونه‌های چمن مصنوعی گلف مناسب می‌توان به چمن مصنوعی مدل فیروزه، چمن مصنوعی مدل مگنولیا و چمن مصنوعی مدل پوتینگ اشاره کرد. با ارتفاع الیاف کمتر از ۲ سانتی‌متر، مناسب‌ترین گزینه‌ها برای یک زمین گلف خانگی یا حرفه‌ای می‌باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WhatsApp chat