چمن مصنوعی بهکاپ

چمن مصنوعی بهکاپ

ورزش بهکاپ ورزشی کاملا ایرانی، نوین و مشابه به ورزش گلف است

امروزه ورزش‌های متنوعی که به نوعی تلفیقی از ورزش‌های گذشته هستند به دنیا عرضه شده‌اند و همین امر سبب شده است که تحولی عظیم در زمینه روح ورزش دوستی بشر به وجود بیاید. ماهیت و ذات انسان به گونه‌ای است که به تغییر و تحول علاقه زیادی دارد و پیروی از یک خط صاف به زودی انسان را خسته و دلمرده می‌کند. ورزش بهکاپ ورزشی نوین و مشابه به ورزش گلف است. این ورزش از زمان ورودش تا به حال توانسته است طرفداران زیادی را به سوی خود جذب کند و امروزه ورزشی لذت بخش برای افرادی است که به دنبال آرامش روحی و ذهنی هستند.

 

ورزش بهکاپ چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ورزش، ورزشی کاملا ایرانی است و فردی به نام بهنام آزاد این ورزش را در سال ۱۳۹۰ ثبت ملی کرد. اما این ورزش تنها در مرزهای ایران باقی نماند و علاقمندان تلاش کردند و فدارسیون بین المللی این ورزش را در ژاپن تاسیس کنند. این فدراسیون در تلاش است تا به زودی این ورزش را به کل دنیا معرفی کند. همان‌طور که در بالا بدان اشاره کردیم این ورزش به ورزش گلف شباهت زیادی دارد. تنها تفاوت آن با ورزش گلف این است که توپ‌هایی که در این بازی استفاده می‌شوند باید موانع را برای ورود به دروازه پشت سر بگذارند، اما در ورزش گلف توپ باید درون سوراخ بیافتد.

ورزش بهکاپ برای افرادی مناسب است که قوای جسمانی بالایی دارند. محدودیتی در این ورزش وجود ندارد و همه افراد از تمامی سنین می‌توانند این ورزش را انجام دهند. این ورزش با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارد می‌تواند به افزایش قدرت ذهنی و تمرکز کمک کند.

چمن مصنوعی بهکاپ

کاپر و بالر دو مفهم مهم در ورزش بهکاپ

شناخت قوانین هر ورزش اهمیت بسیار زیادی در بازی درست آن ورزش دارد. کاپر و بالر دو مفهوم مهم در این ورزش هستند که باید بازیکنان شناخت کاملی از آن داشته باشند.

  • کاپر: بازیکنی که به توپ ضربه می زند.
  • بالر: بازیکنی که توپ را برای کاپر می کارد.

در هر ست داور کاپر و بالر را مشخص می کند.

 

ورزش بهکاپ چگونه انجام می شود؟

این ورزش شامل ۶ ست است. در هر ست ۱۰ ضربه به توپ زده می شود. قبل از شروع بازی داور کاپر و بالر را مشخص می کند. در هر ست جای بازیکنان عوض می شود و بازیکن در نقشی جدید به بازی خود ادامه می دهد. در پایان بازی بازیکنی که بیشترین توپ را به داخل دروازه فرستاده باشد برنده است.

 

تجهیزات مورد نیاز برای ورزش بهکاپ

زمین برای انجام این ورزش می‌تواند پوشیده از چمن طبیعی، چمن مصنوعی، سنگ، لیمنت و خاکی باشد ابعاد این زمینه متفاوت است. ابعاد این زمین در اندازهای ۶ تا ۱۶ متر متغییر است. چوبی که برای ضربه زدن به توپ مورد استفاده قرار می گیرد، ۹۳ سانت ارتفاع دارد و دروازه آن دارای ابعاد ۳۰ در ۱۰ و عمق ۱۰ سانت است. توپ این بازی مشابه توپ گلف است.

 

چمن مصنوعی بهکاپ

آماده سازی زمین در این ورزش اهمیت زیادی دارد. کارشناسان ورزشی بر این عقیده هستند که بهتر است از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده شود. زیرا نگهداری از چمن مصنوعی بسیار راحت است و در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. همچنین استفاده از زمین چمنی سبب می شود بازیکنان به آرامش خاصی دست پیدا کنند. انواع چمن مصنوعی بهکاپ برای استفاده در زمین ورزشی به شرح زیرند:

چمن مصنوعی مدل مولتی اسپرت ساخت ایران است. ارتفاع الیاف در این چمن به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، به همین دلیل این محصول در رده چمن مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد و مناسب برای استفاده در فضاهایی با تردد بالاست. جنس الیاف این چمن مونوفیلامنت است و دیتکس آن (وزن الیاف) برابر با ۱۲۵۰۰ است. دیتکس بالا (وزن الیاف) و جنس الیاف این چمن سبب شده اند که این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر کوبش داشته باشد و انعطاف پذیری الیاف آن بسیار بالا رود.

به همین دلیل از این چمن می‌توان در فضاهای پرتردد از جمله زمین‌های ورزشی استفاده کرد. همچنین این چمن استقامت زیادی در برابر فشارهای فیزیکی و آب و هوایی دارد و تقریبا در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است.

چمن مصنوعی صحرا تولید ایران است، اما الیاف این چمن وارداتی (کمپانی تنکاته هلند) هستند. ارتفاع الیاف در این نوع چمن به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد به همین دلیل در رده چمنهای مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد. جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است و همین امر سبب شده است مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بالا رود و برای استفاده در فضاهای پرتردد و زمین‌های ورزشی از جمله به عنوان چمن مصنوعی بهکاپ مناسب باشد. طول عمر این محصول بسیار بالاست و حدود ۷ تا ۸ سال عمر می‌کند.

این چمن جز محصولات non-infill است. چمن مصنوعی non-infill به محصولاتی گفته می‌شود که نیازی به مواد پرکننده (فیلرها) مانند سیلیس برای پرکردن فضاهای خالی ندارند. البته اگر این چمن در فضاهایی مانند زمین‌های ورزشی مورد استفاده قرار گیرند، بهتر است از مواد پرکننده در آنها استفاده شود تا مقاومت آن بالاتر رود.

چمن مصنوعی الماس (دایمند) ساخت ایران است. ارتفاع الیاف این چمن به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، به همین دلیل این محصول در رده چمن مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد و مناسب برای استفاده در فضاهایی با تردد بالاست. جنس الیاف این چمن مونوفیلامنت است ودیتکس آن (وزن الیاف) برابر با ۱۳۲۰۰ است. دیتکس بالا، جنس الیاف و شکل الماس گونه این چمن سبب شده‌اند که این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر کوبش داشته باشد و انعطاف پذیری الیاف آن بسیار بالا رود. به همین دلیل از این چمن می‌توان در فضاهای پرتردد از جمله زمین‌های ورزشی استفاده کرد. طول عمر این محصول تقریبا ۷ تا ۸ سال است. این چمن در رده چمن‌های مصنوعی non-infill قرار دارد.

چمن مصنوعی non-infill محصولاتی هستند که نیازی ندارند که مواد پرکننده‌ای مانند سیلیس در بین الیاف آن به کار رود. این چمن دوبافت است و همین امر سبب می‌شود وقتی بر روی سطح قرار می‌گیرد، ترکیب رنگ سبز روشن و تیره آن فضا را بسیار زیبا ‌کند.

دیگر چمن مصنوعی بهکاپ چمن مصنوعی سپیدار است. چمن مصنوعی مدل سپیدار ساخت ایران است. ارتفاع الیاف در این نوع چمن به ۲۰ میلی‌متر می‌رسد به همین دلیل این محصول در رده چمن‌های مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد. جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است و همین امر سبب شده است مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بالا رود و برای استفاده در فضاهای پرتردد مانند زمین‌های ورزشی مناسب باشد. طول عمر این محصول بسیار بالاست و حدود ۷ تا ۸ سال عمر می‌کند. الیاف این چمن پهن برگ هستند. این چمن محصولی کاملا تخصصی است که به دلیل دوام بالا عمدتا در زمین‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ این چمن سبز تیره است.

 

چمن مصنوعی بهکاپ

چگونه چمن مصنوعی ورزش بهکاپ را تمیز کنیم؟

دستگاه واترجت یکی از وسایلی است که برای تمیز کردن چمن مصنوعی بهکاپ بدان نیاز دارید. این دستگا آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن مصنوعی می‌ریزد و گرد و غبار و برگ‌های خشک شده‌ای را که بر روی سطح چمن مصنوعی وجود دارند، از بین می‌برد. فشار آب هرگز به الیاف چمن مصنوعی آسیب وارد نمی‌کند زیرا این الیاف به خوبی به لایه زیرین چمن متصل شده‌اند و به راحتی از آن جدا نمی‌شوند. پس از تمیز کردن چمن با این دستگاه بهتر است با استفاده از دستگاه فرچه‌زنی الیاف چمن را فرچه بزنید. اینکار به مقاومت الیاف چمن کمک می‌کند و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

 

چمن مصنوعی بهکاپ را از گروه چمنزار بخواهید!

اگر صاحب زمین ورزشی هستید و یا می‌خواهید در باغ ویلا، حیاط خانه و یا روف گاردن خود بازی بهکاپ را انجام دهید، می‌توانید چمن مصنوعی بهکاپ به همراه لوازم آن را از شرکت چمنزار سفارش دهید. چمنزار تمامی این متعلقات را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید از مشاوره‌های رایگان این مرکز برای خریداری چمن مصنوعی ورزشی بهره ببرید.

 

خرید چمن مصنوعی بهکاپ:

برای خرید چمن مصنوعی بهکاپ و لوازم مورد نیاز از  شرکت چمنزار می‌توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید:

  • خرید از وب سایت: تمامی محصولات چمنزار بر روی وب سایت این شرکت موجود هستند. شما می‌توانید وارد سایت این شرکت بشوید با انتخاب گزینه خرید و پرداخت از طریق درگاه بانکی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در عرض یک هفته محصول را درب منزل تحویل بگیرید.
  • خرید تلفنی: شما به راحتی می‌توانید با تیم چمنزار تماس بگیرید و مشاوره‌های رایگان خرید را از تیم فروش این مرکز دریافت کنید. سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر بکنید.

 

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *