آیا از چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس می توان استفاده کرد؟

چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس

کاربرد چمن مصنوعی تزئینی برای مدارس

بدون شک چمن مصنوعی بهترین پوشش برای حیاط مدارس است.

چمن مصنوعی زیبایی بصری خاصی را در محیط به وجود می‌آورد و سبب می‌شود دانش آموزان در محیطی پر از آرامش رشد پیدا کنند. همچنین این چمنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نیروهای کوبشی را دریافت می‌کنند و به زمین انتقال می‌دهند، در نتیجه آسیبی به پای دانش‌آموزان وارد نمی‌شود.  در واقع با خرید و نصب چمن مصنوعی مدارس زیبایی و ایمنی را به محیط مدرسه خود می‌برید.

چمن تزیینی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از پرتکرارترین سوالات در مورد استفاده از چمن مصنوعی در مدارس این است که آیا می توان از چمن مصنوعی تزئینی برای پوشش سطوح مدارس استفاده کرد یا خیر؟! پاسخ به این سوال منفی است. بهتر است در اینجا کمی به ویژگی های استفاده از چمن مصنوعی تزیینی اشاره داشته باشیم. چمن مصنوعی تزیینی معمولا برای استفاده در فضاهای مسکونی و یا اداری که تردد آنها پایین است پیشنهاد می شود. هدف اصلی چمن مصنوعی تزیینی ایجاد و گسترش فضای سبز است.

اغلب مدیران مدرسه از چمن مصنوعی برای ایجاد پوششی امن برای دانش آموزان استفاده می کنند و در کنار این موضوع یکی از اهداف آنها گسترش فضای سبز است. اما مدیران مدارس باید دقت ویژه ای در انتخاب چمن مصنوعی داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل از آن استفاده کنند. ساختار چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس تفاوت های زیادی دارد.

چمن مصنوعی ویژه مدارس چه ویژگی هایی دارند؟

چمن مصنوعی ویژه مدارس تا حدودی نیمه ورزشی یا نیمه اسپرت است. اگر بخواهیم بیشتر در مورد این موضوع توضیح بدهیم باید بگوییم که چمن مصنوعی ویژه مدارس ساختاری دارد که تراکم الیاف بسیار بالاست و از الیاف چمن مصنوعی فوتبالی در تولید آن استفاده می شود. در پروسه تولید چمن مصنوعی ویژه مدارس از شکل و ظاهر چمن مصنوعی تزیینی استفاده می شود، اما ساختار این چمن ها با یکدیگر به طور کلی متفاوت است.

ویژگی‌های چمن مصنوعی مدارس

با توجه به این موضوع که تردد در مدارس بالاست چمنی که برای این محیط انتخاب می‌شود باید ویژگی‎های خاصی داشته باشد تا بتواند به خوبی در محیط دوام بیاورد. «تراکم بالای الیاف» یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی‌است که چمن مصنوعی مدارس باید دارا باشد تا در برابر کوبش و لگد مال شدن آسیب نبیند و الیاف حالت اولیه خود را از دست ندهند. همچنین بهتر است ارتفاع الیاف در این چمن کوتاه و یا متوسط باشد تا آشغال در بین الیاف آن قرار نگیرد و نظافت آن راحت‌تر باشد.

کارشناسان چمنزار پیشنهاد می‌دهند که  برای افزایش طول عمر و مقاومت چمن مصنوعی مدارس می‌توان از مواد پرکننده سیلیس در بین الیاف چمن استفاده کرد. تزریق سیلیس مقاومت چمن مصنوعی را بالا می‌برد.

چمن مصنوعی دومنظوره بهترین انتخاب برای چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی دو منظوره چمنی است که می‌توان از آن در محیط‌های تزیینی و ورزشی استفاده کرد. این چمن علاوه بر دارا بودن تاییدیه‌های بهداشتی و بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی ساخت چمن مصنوعی، از دوام بالایی نیز برخوردار است. این چمن رنگ سبز زیبایی دارد و مطالعات اثرات رنگ سبز بر یادگیری و روحیات انسان را تایید کرده‌اند.

رنگ سبز نماد طبیعت و نشانگر امنیت و آرامش است و می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن و یادگیری گردد. هم‌چنین تحقیقات انجام شده بر روی ساختار چشم انسان نشان می‌دهند که چشم‌ها مستقیما شبکیه بر روی رنگ سبز متمرکز می‌شوند. همین امر باعث می‌شود به ماهیچه‌های چشم فشار کمتری وارد شود.

چگونه چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس و چمن مصنوعی را از یکدیگر تشخیص دهیم؟

شاید برای یک مدیر مدرسه که به تازگی با چمن مصنوعی آشنا شده است، تشخیص این دو نوع چمن از یکدیگر دشوار باشد. برای اینکار بهتر است این مدیر با کارشناسان فروش چمن مصنوعی در ارتباط باشد و سوالی را از آنها بپرسید. پاسخ به این سوال به او کمک می کند تا بتواند چمن مصنوعی مناسب را انتخاب کند. این سوال بدین صورت است:

  • دیتکس و وزن الیاف چمن چقدر است؟ ( اگر این عدد ۸۸۰۰ برای الیاف فیبریلیت شده  و ۱۲۵۰۰ برای الیاف مونو باشد، این چمن ظاهری تزیینی دارد، اما چمن مصنوعی ویژه مدارس است)

اگر دیتکس و یا وزن الیاف زیر ۸۸۰۰ و ۱۲۵۰۰ باشد، این چمن برای استفاده در فضاهای مسکونی و اداری مناسب است. روش دیگر این است که شما می توانید برگ‌های چمن مصنوعی را لمس کنید. اگر چمن مصنوعی ویژه مدارس نباشد، معمولا برگهای آن بسیار نازک است و شما می‌توانید حدس بزنید که این الیاف نمی توانند در کاربری های شلوغی مانند مدارس مورد استفاده قرار گیرند.

تشخیص چمن مصنوعی ویژه مدارس از بخش زیره آن

با توجه به این موضوع که فشار و تردد در چمن مصنوعی ویژه مدارس زیاد است، زیره آن باید کلفت باشد تا بتواند فشار حاصله را تحمل کند و مقاومت بالایی در برابر تردد داشته باشد. همچنین، اگر ضخامت این زیره بالا باشد سبب می شود این چمن در پوشش کف مدرسه موج برندارد. بنابراین، در هنگام خرید چمن مصنوعی ویژه مدارس باید به این نکته توجه داشته باشید که لایه زیرین چمن مصنوعی انتخابی شما باید ضخامت بالایی داشته باشد.

چمن مصنوعی ماهونیا

چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵میل

چمن مصنوعی صحرا

چمن مصنوعی مدل صحرا

چگونه چمن مصنوعی مدارس را نظافت کنیم؟

تمیز کردن یا شستن چمن مصنوعی بسیار ساده است و نیاز به تمهیدات خاصی ندارد. برای نظافت چمن مصنوعی مدارس می‌توانید از دستگاه واترجت استفاده کنید. واترجت دستگاهی مشابه به جارو برقی است که آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن مصنوعی می‌ریزد و آلودگی را از سطح آن پاک می‌کند. همچنین برای افزایش طول عمر الیاف چمن مصنوعی بهتر است با استفاده از دستگاه فرچه زنی ماهی یکبار سطح چمن مصنوعی را فرچه بزنید. اینکار باید بر خلاف جهت الیاف صورت گیرد. اینکار سبب می‌شود الیاف درخشنده بشوند و حالت ایستا خود را حفظ کنند.

معرفی انواع چمن مصنوعی مدارس

انواع متفاوتی از چمن مصنوعی وجود دارند که برای استفاده در محیط مدرسه پیشنهاد می‌شوند. در ادامه به معرفی این چمنها می‌پردازیم:

چمن مصنوعی صحرا

ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی صحرا به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، به همین دلیل این چمن در رده چمنهای مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد. جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است و همین امر سبب شده است مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بالا رود و برای استفاده در فضاهای پرتردد مناسب باشد. طول عمر این محصول بسیار بالاست و حدود ۷ تا ۸ سال عمر می‌کند. یکی دیگر از ویژگیهای منحصر به فرد این محصول قیمت بسیار مناسب آن است.

چمن مصنوعی دایمند

ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی دایمند به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، به همین دلیل این محصول در رده چمن مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد و مناسب برای استفاده در فضاهایی با تردد بالاست.  جنس الیاف این چمن مونوفیلامنت است. جنس الیاف و شکل الماس گونه این چمن سبب شده اند که این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر کوبش داشته باشد و انعطاف پذیری الیاف آن بسیار بالا رود. طول عمر این محصول تقریبا ۷ تا ۸ سال است. این چمن دوبافت است و همین امر سبب می‌شود وقتی بر روی سطح قرار می‌گیرد، ترکیب رنگ سبز روشن و تیره آن فضا را بسیار زیبا ‌کند.

چمن مصنوعی مگنولیا

چمن مصنوعی مگنولیا با ارتفاع الیاف ۸، ۱۰ و ۱۳ میلی‌لیتر تولید می‌شود و همین امر این چمن را در رده چمن مصنوعی با الیاف کوتاه قرار می‌دهد. این چمن کاملا تخصصی است و برای استفاده در مکانهایی با تردد بالا بسیار مناسب است. الیاف این چمن از جنس فیبریلیت هستند. نوع الیاف، ارتفاع الیاف و تراکم بالای این چمن سبب شده اند که ضربه پذیری و دوام این محصول بسیار بالا رود و مقاومت آن در برابر فشارهای فیزیکی افزایش پیدا کند. طول عمر این چمن بسیار بالاست و بسیاری از کارشناسان این چمن را بادوام‌ترین چمن مصنوعی می‌دانند.

چمن مصنوعی رویال بلژیکی

ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی رویال بلژیکی  ۲۰ میلی‌متر است و همین امر این چمن را در رده چمن مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌دهد. این چمن، چمنی دو منظوره است و می‌توان از آن در فضاهای تزیینی و ورزشی استفاده کرد. الیاف این چمن تراکم بالایی دارند و در برابر کوبش، لگدمال شدن و تردد بسیار مقاوم هستند.

وقتی به ظاهر این چمن نگاه می‌کنیم بسیار پرتوده به نظر می‌رسد. اگر در بین الیاف این چمن سیلیس ریخته شود مقاومت آن در برابر تردد افزایش پیدا می‌کند.  این چمن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی بسیار مقاوم است و گرما را به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل این چمن در تابستان در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی سطح خنک‌تری دارد.

مقایسه چمن مصنوعی صحرا و چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵

چمن مصنوعی صحرا یکی از انواع چمن مصنوعی مدرسه است و چمن مصنوعی ماهونیا برای استفاده در کاربری های مسکونی و اداری پیشنهاد می گردد. در ادامه به مقایسه ویژگی های این دو چمن می پردازیم.

چمن مصنوعی ماهونیا پلاس جز چمن‌های مصنوعی با الیاف متوسط است و طول الیاف آن به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد. این چمن تراکم بالایی دارد، اما تراکم  آن به گونه‌ای نیست که برای استفاده در مکانهای پرتردد مناسب باشد. این چمن بر روی سطوح پرتوده به نظر می‌رسد و همین امر بر زیبایی ظاهری آن می‌افزاید. الیاف این چمن بسیار نرم و لطیف هستند و برای استفاده در زمین‌های کنار استخر پیشنهاد می‌شوند.

ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی صحرا به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد و از چمن‌هایی با الیاف متوسط به شمار می آید. جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است و همین امر سبب شده است مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بالا رود و برای استفاده در فضاهای پرتردد و زمین‌های ورزشی مناسب باشد. طول عمر این محصول بسیار بالاست و حدود ۷ تا ۸ سال عمر می‌کند. این چمن جز محصولات non-infill است. چمن‌های non-infill به محصولاتی گفته می‌شود که نیازی به مواد پرکننده (فیلرها) مانند سیلیس برای پرکردن فضاهای خالی ندارند.

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به موضوع ویژگی های چمن مصنوعی ویژه مدارس پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که از سال ۸۵ در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی، ورزشی و مدارس فعالیت دارد و همیشه تلاش کرده است تا چمن هایی را به مشتریان خود معرفی کند که زمان بهره وری بالایی دارند تا مشتریان چمنزار بتوانند مدت طولانی از چمن مصنوعی در فضای اطراف خود بهره ببرند.

مدیران مدرسه ای که تمایل دارند با چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس بیشتر آشنا شوند، می توانند با مشاوران چمنزار در ارتباط باشند و از آنها بخواهند طی جلسه ای که تاریخ و روز آن مشخص می گردد، در دفتر مدرسه حضور یابند و نمونه این چمن ها را با توضیح به مدیران مدارس نشان دهند.

آیا از چمن مصنوعی تزیینی برای پوشش مدارس می توان استفاده کرد؟

بدون شک بهترین پوشش برای حیاط مدارس که یکی از پر ترددترین مکان‌ها به حساب می­‌آید، چمن مصنوعی است. در واقع، این پوشش می تواند تمامی فاکتورهای زیبایی، بهداشت، دوام، صرفه اقتصادی و مهم‌تر از همه امنیت دانش آموزان را تامین کند. به جرات می‌توان گفت که گروه چمنزار با سابقه‌ی بالای کارشناسان خود در زمینه نصب و اجرای انواع کفپوش‌های تخصصی، استفاده از چمن مصنوعی را بهترین گزینه برای مدارس می داند. گروه چمنزار این بخش را برای شما تنظیم کرده است تا به یکی از پرتکرارترین سوالات شما در مورد نصب و اجرای چمن مصنوعی در مدارس پاسخ دهد و به شما کمک کند تا بهترین چمن مصنوعی ویژه مدارس را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *